Wielkimi krokami zbliża się Open’er Festival 2026! Wiemy, jaki będzie podział na dni i sceny. Poznaj skład i sprawdź, kto będzie tegorocznym headlinerem!
Oto nowy singiel Babiego Lata 2026!
Babie Lato zaskoczyło nas kolejnym singlem promującym tegoroczną odsłonę projektu. Tym razem Natalia Grosiak, BELA i Kathia mają dla Was kawałek "Przejdzie", który z pewnością rozgrzeje niejedną letnią playlistę. Posłuchajcie!
25.06.2026
Aleksandra Gieczys
Artykuł może zawierać autopromocję eBilet.pl
Babie Lato – muzyka, która pulsuje siostrzeństwem!
BABIE LATO to specjalny projekt festiwalu Santander Letnie Brzmienia, który od 2023 roku pokazuje siłę kobiecej kooperacji w muzyce. Na czele pierwszego składu stanęła Natalia Kukulska, która zaprosiła wówczas do współpracy Mery Spolsky, Bovską, Margaret i Zalię. W kolejnych latach w projekcie uczestniczyły m.in. Brodka, Rosalie, Beata Kozidrak, Grażyna Łobaszewska, Paulina Przybysz, Natalia Szroeder, Dziarma, Kacha i Sara James.
Efektem tych muzycznych spotkań rok rocznie były single – m.in. “Cudowne lata”, “Błyszczę”, “Co za noc” oraz “Venus” – które podbiły serca nie tylko festiwalowej publiczności, ale też doczekały się milionowych odtworzeń w serwisie Spotify i przebojowo wybiły się na radiowych playlistach.
Przeczytaj też:
“Przejdzie”
W 2026 roku projekt wraca po raz czwarty. Ambasadorkami tegorocznej odsłony jest Natalia Grosiak, BELA i Kathia – trzy artystki reprezentujące różne muzyczne wrażliwości, które spotkały się, by wspólnie napisać autorski repertuar i wyruszyć z nim w trasę po pięciu festiwalowych miastach.
Pierwszymi owocami ich kooperacji był folkowo-akustyczny singiel “Dwa słońca” oraz afirmacyjny i pełny sprawczej energii kawałek “Co chcę, to mam”. Trzecim utworem, który zaprezentowały artystki jest “Przejdzie” – piosenka, która ma nieść pociechę i oparcie w momentach, w których musimy nauczyć się żyć na nowo po stracie, rozczarowaniu czy zakończeniu ważnej relacji.
– Często wydaje się, że już nigdy nie będzie dobrze, że rany nigdy się nie zagoją. To utwór o składaniu złamanego serca w całość, odzyskiwaniu zaufania do siebie i szukaniu światła wtedy, gdy wydaje się, że wszystko wokół straciło kolory. “Przejdzie” to opowieść o chęci powrotu do siebie, o złożeniu złamanego serca w całość i ponownego poczucia się sobą – piszą o nim dziewczyny.
Babie Lato 2026
“Dwa słońca”, “Co chcę, to mam”, “Przejdzie” jak i inne utwory z bogatej kolekcji Babiego Lata będzie można usłyszeć na żywo we wszystkich miastach trasy Erste Letnie Brzmienia, tj. w Krakowie (24-25 lipca), Warszawie (7-8 sierpnia), Gdańsku (21-22 sierpnia), Wrocławiu (28-29 sierpnia) i Poznaniu (4-5 września).
W line-upie tegorocznego festiwalu znaleźli się także m.in.:
- Kaśka Sochacka
- Vito Bambino
- Mrozu
- Kacperczyk
- Ralph Kaminski
- Ewa Farna
- Natalia Szroeder
- Julia Wieniawa
- Xxanaxx
- Bass Astral
Usłyszymy również projekty specjalne: “Brodka gra Grandę” i wyjątkowy recital Grzegorza Turnaua z orkiestrą symfoniczną.
Przeczytaj też:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł













