Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival

Wojtek Cugowski kameralnie

Organizator: ART JM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Wojtek Cugowski kameralnie

O wydarzeniu

Kameralny duet akustyczny. Wojtek Cugowski wyrusza w trasę koncertową promującą najnowsze wydawnictwo "Nie czekaj na znak". W programie koncertu oprócz autorskiej twórczości, nie zabraknie klasyki polskiej i światowej muzyki rockowej a także utworów z repertuaru zespołu Bracia. Bilety na koncerty Wojtka Cugowskiego już dostępne.

 

Do każdej opcji biletowej możliwość dokupienia Atelier smaków i bąbelków i spotkania z artystą.

Wojtek Cugowski informacje

Ceniony w branży muzycznej gitarzysta, multiinstrumentalista, wokalista obdarzony niezwykle melodyjnym głosem, kompozytor, autor tekstów, aranżer, znawca i wielbiciel rasowego rocka. W 2001 roku Wojtek Cugowski z bratem Piotrem stworzyli grupę Bracia i przez kolejne 17 lat, to właśnie ten zespół stał się muzycznym priorytetem Wojtka.

Połączenie mocnych rockowych riffów z melodyjnym graniem przyniosło grupie wiele nagród i przebojów, a także trzy autorskie płyty, z których ostatnia "Zmienić zdarzeń bieg", pokryła się złotem i platyną. Przez ostatnie trzy lata bracia dzielili scenę z ojcem, Krzysztofem Cugowskim. Ich współpraca zaowocowała przebojową płytą "Zaklęty krąg" i wielomiesięczną trasą koncertową. Jej zwieńczeniem było, wydane w minionym roku, koncertowe DVD i CD pod tytułem "Ostatni raz".

W swojej muzycznej historii Wojtek współpracował z wieloma uznanymi artystami, zespołami i wykonawcami. Znaleźli się się wśród nich: Jan Borysewicz, Marek Raduli, Dariusz Kozakiewicz, Robert Chojnacki, Wojciech Hoffmann, Jacek Królik, Ryszard Sygitowicz, Mietek Jurecki, Marek Biliński, Leszek Cichoński, Tomasz Torres, Adam Sztaba, Budka Suflera, TGD, Gospel Rain, a także wielkie zagraniczne gwiazdy: Doogie White (Rainbow, Michael Schenker, Yngwie Malmsteen), Vinny Appice (Black Sabbath, Heaven & Hell, DIO), Marco Mendoza (Thin Lizzy, Whitesnake) oraz Doug Pinnick (King's X).

Po sukcesach Braci i przebojowej trasie projektu CUGOWSCY, Wojtek postanowił wrócić do korzeni i ponownie stanąć na scenie jako wokalista. Tak zrodziła się najnowsza odsłona jego scenicznej działalności, która gwarantuje najwyższą muzyczna klasę, podróż do wysmakowanych dźwięków połączonych z niezwykłym wokalem i charyzmą frontmana. Wojtek ze znawstwem i lekkością balansuje między stylowym rockiem i bluesowymi klimatami.