Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskakswopener-festivaldawid-podsiadlovan-gogh

Glen Hansard

Organizator: Alter Art

Glen Hansard

O wydarzeniu

Do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa w wysokości 5% wartości biletu.

Glen Hansard w Polsce! Artysta wystąpi 15 listopada w warszawskim Palladium. Glen Hansard bilety na koncert w Warszawie już dostępne.

Glen Hansard informacje

Glen Hansard to irlandzki wokalista i kompozytor, który na przestrzeni swojej kariery dał się poznać zarówno w formacjach The Frames oraz The Swell Season, jak I artysta solowy.

Zanim zadebiutował jako muzyk, wystąpił w filmie “The Commitments” (1991). Rok później ukazał się jego pierwszy album z The Frames “Another Love Song”. Grupa szybko zasłynęła świetnymi występami na żywo, a przez ponad 30 lat działalności zaprezentowała 6 albumów i zbudowała niezwykle oddaną bazę fanów.

W 2007 roku Glenn powrócił do aktorstwa. Artysta dostał główną męską rolę w filmie “Once”, stając się również współautorem ścieżki dźwiękowej. Kompozycja “Falling Slowly”, napisana z Marketą Irglovą, jego filmową partnerką, zdobyła Oskara za najlepszą oryginalną piosenkę. Po sukcesie “Once” oboje postanowili kontynuować współpracę pod szyldem The Swell Season.

W 2012 roku doczekaliśmy się pierwszego solowego albumu Glena – “Rhythm and Repose”, a muzyka z “Once” trafiła na deski teatrów na całym świecie w formie musicalu, który zgarnął aż 8 nagród Tony. Przez ostatnie 8 lat Glenn wydał 5 solowych albumów, a płyta “Didn’t He Ramble” zdobyła nominację do Grammy. W 2021 roku ukazała się ścieżka dźwiękowa do filmu “Flag Day”, którą Glen stworzył razem z Eddie Vedderem.

 

Regulamin wydarzenia