Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Skalpel Band Live

16.12.2023 Wrocław

Organizator: 5AM Artists Sp. z o.o.

Skalpel Band Live

BILETY

Skalpel Band Live
sobota
16.12.2023
20:00

Skalpel Band Live

Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

O wydarzeniu

Skalpel Band Live „20x20" - niezwykły koncert we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki już 16 grudnia. Świętując dwudziestolecie działalności, Skalpel w powiększonym składzie wykona na żywo 20 utworów ze swoich pięciu płyt. Wrocławski koncert uświetnią wizualizacje przygotowane specjalnie na tę okazję! Skalpel Band Live bilety już w sprzedaży.

Skalpel informacje

Kompozycje z repertuaru grupy na ten wyjątkowy koncert zaaranżowane zostały na powiększony skład zespołu, który tworzą muzycy Skalpel Big Band.

Podczas wydarzenia usłyszymy kompozycje z całej historii grupy Skalpel, która świętuje dwudziestolecie swojej działalności - od kultowych płyt wydanych przez Ninja Tune po ostatni krążek „Origins" nagrodzony Fryderykiem.

Skalpel od lat łączą inspirację lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Pierwsze dwa wydawnictwa duetu Marcin Cichy / Igor Pudło: „Skalpel" i „Konfusion" nagrane dla wytwórni Ninja Tune, zaowocowały znakomitymi recenzjami w prestiżowych tytułach muzycznych: od NME, przez Pitchfork, The Wire po DJ Magazine i koncertami na całym świecie. Płyty z katalogu Ninja Tune zaliczane są dziś do klasyki jazztroniki, zaś kolejne „Transit"(2014) i „Highlight" (2020) to wyśmienita aktualizacja i modyfikacja unikalnego analogowo-cyfrowego brzmienia duetu. Ta ostatnia pozycja na świecie ukazała się we współpracy z kultową oficyną !K7 Records (m.in Tosca, Tricky). Towarzyszyło jej cyfrowe wydawnictwo z remiksami autorstwa Hani Rani, Catz' n Dogz i Hatti Vatti. Albumy Skalpela trafiały na polską listę bestsellerów Olis , zaś winylowe edycje wykupują kolekcjonerzy z najdalszych zakątków globu. Laureaci takich nagród jak Paszport Polityki, Człowiek ze Złotym Uchem, Wrocławska Nagroda Artystyczna, wyróżnieni nominacjami do Fryderyka jak i BBC Gilles Peterson Award. 

Ostatni krążek Skalpela „Origins" otrzymał nagrodę Fryderyk jako Album Roku w kategorii „Elektronika"

Koncert dofinansowany został przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Wrocław