Skalpel - Release Party (Origins)

Skalpel - Release Party (Origins)

Światowi ambasadorowie polskiej elektroniki wracają do Katowic! Skalpel od lat łączy rodzime tradycje jazzowe z osiągnięciami nowoczesnych technologii. Tej jesieni wrocławski duet powraca z nowym, piątym już albumem. Podczas koncertu w Hipnozie usłyszymy zwrot w stronę pierwszych inspiracji Skalpela, czyli elektroniki lat 90. Tego wieczoru będziemy świętować wydanie „Origins”.”Skalpel bilety już w sprzedaży.

Oto wiadomość dla fanów, którą przygotował Igor Pudło ze Skalpela:

Świętujemy wydanie płyty „Origins”. Wracamy do naszego ulubionego klubu, z którym jesteśmy związani od początku naszej drogi. Nostalgia to grecku dosłownie „powrót do domu”. Naszym domem jest muzyka elektroniczna lat 90. Słuchać to na najnowszej płycie, którą zaprezentujemy w Hipnozie w dniu jej światowej premiery.”

Skalpel live

Marcin Cichy i Igor Pudło przez lata łączyli inspiracje lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Ich nagrania zaciekawiły kultową wytwórnię Ninja Tune, dla których duet z Wrocławia nagrał dwa doskonale przyjęte krążki - „Skalpel” i „Konfusion”. Wydawnictwa zaowocowały nominacją do Gilles Peterson Worldwide Award, znakomitymi recenzjami i koncertami na całym świecie.

 

Trzeci krążek „Transit”; oznaczał odejście od muzyki opartej na samplach w stronę kompozycji tworzonych przy pomocy wirtualnych instrumentów. Następnie zespół koncertował z big bandem, wykonując studyjne kompozycje w aranżacjach na 17 osobową orkiestrę. Czwarty album grupy „Highlitght” ukazał się w marcu 2020 roku nakładem kultowej oficyny !K7 Records. To najbardziej eklektyczna płyta w karierze Skalpela. Najnowszy, piąty album grupy zatytułowany „Origins” ukaże się 5 listopada 2022 roku.

 

pokaż więcej... zwiń
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/