Fryderyki 2022

Fryderyki 2022

Już 29 kwietnia w Szczecinie poznamy laureatów najważniejszych nagród muzycznych w Polsce - Fryderyków! Podczas otwartej dla publiczności Gali Fryderyk Festiwal 2022 zobaczymy i usłyszymy najbardziej uznanych polskich artystów. 

 

W ostatni piątek kwietnia najlepsi muzycy i twórcy przybędą do Szczecina świętować wręczenie najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu. Uroczysta Gala wręczenia Fryderyków odbędzie się w Netto Arenie, a gośćmi wieczoru będą artyści nominowani do tegorocznej edycji nagród.

Fryderyk Festiwal 2022- program

Ceremonia wręczenia przyznawanych od niemal 30 lat Fryderyków będzie wyjątkowym widowiskiem, gdyż Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu uświetnią koncerty z udziałem najbardziej uznanych polskich wykonawców. Na scenie Netto Areny zobaczymy i usłyszymy między innymi fantastyczne wokalistki: Darię Zawiałow, Kaśkę Sochacką i Mery Spolsky, niezapomniane duety i kolaboracje, m.in.: Katarzynę Nosowską z grupą Anieli, Brodkę i Tymka,  Rosalie. i Króla, Natalię Szroeder i Vito Bambino a także zespoły T. Love i Kwiat Jabłoni. W nieco cięższym brzmieniu zagrają WaluśKraksaKryzys w duecie z Organkiem, zespół Muchy i legenda punk rocka grupa Dezerter!  Na scenie pojawią się także wokaliści – zobaczymy przedstawiciela rapu młodego pokolenia - Szczyla oraz autora przebojowego tanecznego „Palę w oknie” – Mroza.  Nie zabraknie także lokalnego akcentu – występu szczecińskiego saksofonisty jazzowego Sylwestra Ostrowskiego.

W oczekiwaniu na muzyczne emocje

Fryderyki to najważniejsze narody muzyczne przyznawane od 1995 roku przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio Video jury składające się z ponad 1 700 wykonawców, twórców, dziennikarzy i profesjonalistów branży muzycznej. Gala wręczenia statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu jest kulminacyjnym punktem programu Fryderyk Festiwal. Poprzedza ją odbywająca się 22 kwietnia w Operze na Zamku Gala Muzyki Poważnej. Do zobaczenia w Szczecinie!

 

Regulamin wydarzenia

 

Organizator wydarzenia: Związek Producentów Audio Video, Akademia Fonograficzna.

Gospodarze wydarzenia: Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie

Partnerzy: Związek Artystów Wykonawców Stoart, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Szczecińska Agencja Artystyczna.

Producent Gali: High Events.

Partner Technologiczny: Spotify

Patroni medialni Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu: TVN, Radio Zet, Onet.pl, Player

 

pokaż więcej... zwiń
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/