Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival

AreNa Lato – ŁAP ODDECH Festival

07.09.2024 Kraków

Organizator: TAURON Arena Kraków

AreNa Lato – ŁAP ODDECH Festival

BILETY

AreNa Lato – ŁAP ODDECH Festival
sobota
07.09.2024
16:30

AreNa Lato – ŁAP ODDECH Festival

Kraków, TAURON Arena Kraków

O wydarzeniu

NOWE OGŁOSZENIE: AVI oraz Matylda/Łukasiewicz dołączają do line-upu!

AreNa Lato – Łap Oddech Festival line-up

Na liście artystów, którzy 7 września 2024 r. wystąpią na plenerowej scenie TAURON Areny Kraków są Artur Rojek, Vito Bambino, Karaś/Rogucki, Fisz Emade Soundsystem, Lor, Dziwna Wiosna, Zuta, Chłodno oraz Projekt Specjalny, który zaprezentuje się na scenie Agora Muzyka LIVE. Szykujcie się już na kolejne duże ogłoszenia!

O projekcie AreNa Lato – Łap Oddech Festival

Projekt AreNa Lato – Łap Oddech Festival powstaje po to, by pokazać, jak wielowymiarowa jest sztuka i twórczość, różnorodna, bogata, wielobarwna, o niezliczonych płaszczyznach. Co najważniejsze jej istotą zawsze są emocje, dlatego koncerty, warsztaty, wernisaże, panele dyskusyjne i wszelkie artystyczne działania uzupełnimy treściami z zakresu psychologii, świadomości i rozwoju.

7 września 2024 roku festialowe wydarzenia wypełnią różne przestrzenie TAURON Areny Kraków. Na zewnątrz odbędą się m,in, koncerty plenerowe, a wewnątrz prowadzone będą różne działania artystyczne oraz warsztaty.

Strefa brzmienia – muzyka

Jak na festival przystało przy arenie staną plenerowe sceny, na których zagrają zarówno artyści o ugrunowanej już pozycji jak i młodzi muzycy rozpoczynający dopiero swoją koncertową przygodę.

 

Gwiazdami sceny głównej są Artur Rojek, Vito Bambino, Karaś/Rogucki i Fisz Emade Soundsystem!

 

Na scenie Agora Muzyka Live będziecie mogli Złapać Oddech na fali dźwięków Artystów współpracujących z Wytwórnią Agora Muzyka! Na tej mniejszej scenie dla młodych i poszukujących pojawią się Lor, Dziwna Wiosna, Zuta i Chłodno, a na finał na mniejszej scenie festiwalowej usłyszycie wyjątkowy Projekt Specjalny ze świetnymi polskimi solistami – na razie nic nie zdradzamy, personalia poznacie już wkrótce!

 

 

Festiwalowa strefa muzyki to także scena DJ-setów, warsztaty grania na instrumentach oraz warsztaty komponowania.

Strefa sztuki: obraz, mowa i gest

W festiwalowej strefie sztuki na gości czekać będzie wystawa malarstwa, spotkania z rzeźbą, sztukami wizualnymi, komiksem oraz warsztaty projektowania grafik.

W strefie mowy odbędą się wywiady otwarte z artystami, warsztaty pisania tekstów piosenek, warsztaty dziennikarstwa – pisania recenzji z koncertów oraz prowadzenia wywiadów.

W strefie ruchu i gestów planowane są akcje performatywne, flash mob i działania teatralne.

Świadoma strefa – psychologia

Łap Oddech Festival zakłada nie tylko prezentację szeroko pojętej sztuki, ale również podkreślenie jej interdyscyplinarności. Zakłada aktywizację środowisk studenckich oraz mieszkańców Krakowa. W warstwie muzycznej chcemy powołać projekty „tu i teraz”, które zostaną przedstawione szerokiej publiczności tylko raz i tylko tu.

Istotnym polem działań jest z pewnością psychologia, która chcemy „obłaskawić” i przekonać publiczność o tym, że dbanie o kondycję zdrowia psychicznego jest bardzo istotne i nie powinno być tzw. „kwestią wstydliwą”. Rozmowy o zdrowiu psychicznym są zawsze trudne – chcemy w ramach festiwalu podjąć ten temat w lżejszej formule, w otoczeniu dźwięków, brzmień, obrazów, plastyki, wykorzystując formułę szeroko pojętej kultury, która sama w sobie jest generatorem emocji.

W festiwalowej strefie psychologii odbędą się wywiady otwarte z artystami dotyczace zdrowia psychicznego, panele o dobrostanie i samoświadomości/ samodbałości, zajęcia z arteterapii – warsztaty pracy obniżające stres, zajęcia z bodyworkingu, jogi, pracy z ciałem oraz nauka sztuki oddechu / ciałoddychania.

 

Dzieci do lat 4 (włącznie) mogą bezpłatnie uczestniczyć w imprezie pod opieką rodzica lub prawnego opiekuna, który posiada ważny bilet wstępu.