Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliapiotr-rubik-trasa

Gooral - specjalny koncert na 20-lecie

Organizator: JACEK CZAUDERNA SPÓŁKA KOMANDYTOWO­ AKCYJNA

Gooral - specjalny koncert na 20-lecie

O wydarzeniu

To co wydarzy się 16 lutego zostanie Wam w pamięci na długo! W kameralnej odsłonie Piwiarni Żywieckiej przeniesiemy się w świat muzyki down tempo, ethno, electro, oprawionej w organiczne elementy wystroju, gdzie duch regionu będzie tańczyć z wibracjami niesionymi przez głośniki, pielęgnując najlepsze emocje płynące z Beskidów. Gooral bilety na specjalny jubileuszowy koncert już w sprzedaży.

Jest to ostatni koncert/performance w ramach Before Ceremony Tour, zamykający płytę Wolno 2. Jednocześnie możemy spodziewać się wielu editów, które wcześniej nie były przedstawiane w ramach koncertów.

Gooral informacje

Od prawie 20 lat łączy z sukcesami tradycyjną muzykę góralską z elektroniką i nutą klubową. To oryginalne połączenie gatunków zaprezentował na ponad 1200 livach w 20 krajach, na wielu dużych europejskich festiwalach tj Pol'and'rock, Opener, Orange, Sziget, Exit, Colours of Ostarva czy Audioriver.

Dla Goorala muzyka jest czymś więcej, niż tylko rozrywką. Od 2020 roku, po ukazaniu się krążka Ethno Elektro 2 (Wolno), artysta zaczął grać downtempowe live acty w strojeniu A-432Hz na syntezatorze, piszczałkach, okarynach, procesorach efektów i komputerze. Obecnie bielszczanin, po zgłębieniu starożytnej wiedzy o leczniczym działaniu muzyki, przemyca częstotliwości solfeżowe do swojej twórczości energetyzując czakry słuchaczy.

W listopadzie 2022 artysta wydał kolejną downtempową płytę pt „Wolno 2” w gwatemalskiej wytwórni Resueno, której kuratorem jest Mose. Warszawski live, który został dosyć szybko wyprzedany, potwierdza dobrą formę artysty i spore zainteresowanie fanów w nowej odsłonie Goorala. Ten płodny producent ma na swoim koncie 7 albumów studyjnych i jeden dvd z ZPIT Mazowsze, który okazał się bestsellerem Empiku.

Gooral może pochwalić się Machinerem (z Psio Crew), nominacjami do Fryderyków, udźwiękowienie filmu South czy Projekt z Paprodziadem. Dodatkowo stworzył muzykę do spektaklu teatralnego „Krakowiacy i Górale” a jego muzyką reklamował sie m.in. Opener festiwal na swoje 10 lecie.

Muzyka Goorala doceniana jest na całym świecie. Utwór „Krywaniu” z płyty Ethno Elektro 2 został wybrany na kompilację niemieckiej sub wytworni Bar 25 Music, a „End of Beautiful Day” z tej samej płyty pojawił się na składance amerykańskiej wytworni Pipe and Pochet. Utwór stworzony z Julią Scott pt „Doducha” ujrzał światło dzienne na składance „Cacao Dance” wydanej w Gwatemalii ,a jego live z festiwalu Snowfest został umieszczony na kanale moskiewskiej wytwórni Level 2, Obecnie Gooral pracuje nad kolejnym LP, który będzie celebrował 20-lecie łączenia muzyki elektronicznej z górlaszczyzna.

Torfu~Muaka

Kreator projektu „bagienko” i organizator „Bagnowianki” gathering w swoim muzycznym kociołku miesza żyzne torfy z ceremonialnym cacao i przyprawia je eteryczną smużką wierzby. Plemienną selekcją zaprasza do wspólnych tanecznych celebracji. Tylko na boso! by kontakt z ziemią był jeszcze pełniejszy.

Odbił swą muzyczną stopę na takich wydarzeniach jak Totemia, Unity-waves, Fruń festival, Wolno 3, Bagnowianki… Podłożem dźwięków po których przyjdzie nam stąpać jest organic house, downtempo, folktronika..