Żabson

Żabson

Żabson to jeden z najbardziej popularnych raperów na polskiej scenie hip-hopu. Choć ma zaledwie 28 lat, to wypracował sobie dużo mocniejszą pozycję niż niejeden artysta starszego pokolenia. Jego utwory cenione są przede wszystkim za mocne teksty oraz prosty przekaz, który trafia do mas. Fani odtwarzają je miliony razy w popularnych serwisach streamingowych.

Historia Żabsona

Żabson, a właściwie Mateusz Zawistowski, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się w Opocznie 2 lipca 1994 roku. Pochodzi z niewielkiego miasta leżącego w województwie łódzkim. Choć podkreśla, że rodzice zadbali o to, aby niczego mu nie brakowało, to przez długi czas mógł tylko pomarzyć o luksusach. Na Instagramie, na którym zgromadził ponad 700 tys. obserwujących, wspomina, że jeszcze 10 lat temu miał tylko jedne buty i kurtkę, w której zawsze było zimno. Podkreśla, że teraz stać go na luksusowe wycieczki i życie na wysokim poziomie ze względu na długoletnią, ciężką pracę.

 

Żabson swój pierwszy singiel, a następnie minialbum wydał w 2015 roku. To wtedy rozpoczęła się jego kariera. Aktualnie współpracuje z wieloma cenionymi artystami na polskiej scenie muzycznej oraz daje koncerty, które gromadzą ogromną publikę. Jego utwory w samym serwisie YouTube były już wyświetlane dziesiątki milionów razy, a debiutancki album studyjny "To ziomal" znalazł się na 3. miejscu OLiS, czyli oficjalnej listy sprzedaży polskiego Związku Producentów Audio-Video.

 

Aktualnie podkreśla, że tworzenie muzyki jest całym jego życiem. Choć nie uważa się za pracoholika, nieustannie poszukuje inspiracji i stara się cały czas zapisywać pomysły na nowe utwory. Robi to nawet wtedy, kiedy ogląda serial z dziewczyną lub wypoczywa na wakacjach. Jednocześnie podkreśla, że daje mu to energię i spełnienie.

Żabson - dorobek muzyczny

Żabson ma na swoim koncie dwa albumy solowe, jeden we współpracy oraz trzy minialbumy. Każdy z nich został ciepło przyjęty przez publikę, a utwory, które się na nich znalazły, są chętnie słuchane przede wszystkim przez młode pokolenie. Jego najnowsza płyta ujrzała światło dzienne w 2022 roku i nosi tytuł "Amfisbena". Powstała we współpracy z Young Igim i znalazło się na niej 8 utworów:

 • Ziemia Na Marsie;
 • James Bond;
 • Nie Wszystek Umrę;
 • Perfekcja;
 • Icey;
 • Kap Kap;
 • Relax;
 • #FreeBritney.

Album zachwycił fanów, pomimo tego, że jego wydanie było zaskoczeniem. Żabson i Young Igi postanowili bowiem nie wypuszczać solowych utworów, a od razu pokazać światu osiem kawałków, które można i powinno się słuchać razem. Płyta została uznana za ciekawą kompozycję muzyczną nie tylko ze względu na dobór tekstów i dźwięków, ale także różnicę charakterów artystów.

Z kim współpracuje Żabson?

Żabson współpracuje z największymi polskimi artystami na scenie hip-hopowej. Ze względu na swoją popularność jest rozchwytywanym muzykiem. Nagranie z nim choć jednego utworu gwarantuje bowiem gwałtowny wzrost popularności w szczególności wśród młodej publiki. Do tej pory współpracował m.in. z:

 

 • Young Igim, tworząc płytę zatytułowaną "Amisbena";
 • Young Leosią, tworząc utwór zatytułowany "Jungle Girl";
 • Kizo, Zethą i Vladimirem Cauchemarem, tworząc utwór zatytułowany "Puerto Bounce"'
 • Quebonafide, tworząc utwory "Mantra" i "Czane Okulary";
 • Young Slashem, tworząc utwór "Los";
 • Paluchem, Białasem, Sitkiem i Kastą, tworząc utwór "Cztery Korony".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Żabson: Reto, Jan - rapowanie, ERO, Sokół, Zetha, Kizo, Bonson, Dziarma, Kaz Bałagane, Gibbs, Oliwka Brazil, Zdechły Osa, Malik Montana, Włodi, OIO, Pawbeats, Smolasty, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, O.S.T.R., PRO8L3M, Diho, Qry, Dwa Sławy, Sarius, Guzior, Trill Pem, Avi x Louis Villain, OKI, Olszakumpel, Kukon, CatchUp, Tede, Kabe, Kinny Zimmer, KęKę, Białas, Chillwagon, Skepta, White 2115, Sobel, Jacuś, Otsochodzi, Nypel, Buszu, Janusz Walczuk, Margaret, Borixon, Miszel, Gruby Mielzky, Kalush Orchestra, Wac Toja, Paluch,

 

Żabson - Frequently Asked Question

 • Żabson wystąpi w Kołobrzegu na festiwalu Sun Festival 31 lipca
 • Żabson wystąpi w Gorzowie na Hip Hop Festiwal 26 czerwca
 • Żabson współpracuje z wieloma czołowymi polskimi artystami. Nagrywał utwory m.in. z Quebonafide, Young Igim, Young Leosią, Paluchem, Białasem, Kizo, Young Slashem czy Kastą.
 • Żabson jest w związku z popularną influencerką modową Lilą Janowską. Choć para spotyka się od lat, to dopiero niedawno artysta przyznał się do tego publicznie.
 • Żabson urodził się i wychował w Opocznie, czyli niewielkim miasteczku położonym w województwie łódzkim.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Żabson
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/