Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Targi Piw i Browarnictwa PIWOWARY

Organizator: Abacorp Sp. z o.o. Sp.k

Targi Piw i Browarnictwa PIWOWARY

O wydarzeniu

8 i 9 marca w Łodzi odbędzie się X, jubileuszowa edycja targów piw i browarnictwa Piwowary - bilety już dostępne.

Piwowary 2024 w Łodzi

Piwowary 2024 to w skrócie: Kuba Sienkiewicz, pikantne konkursy, kraftowe browary i piwa, super jedzenie, mega muzyka oraz wspaniała impreza.

Koncert Kuby Sienkiewicza, plebiscyt na najlepsze „kobiece” piwo, kosmetyki z chmielu, degustacje miodów pitnych, ale przede wszystkim najlepsze polskie browary kraftowe – 8 i 9 marca łódzką Halę Expo wypełnią piwowarzy, birofile i miłośnicy piwa, miłośnicy radosnego biesiadowania, czyli uczestnicy i goście Targów Piw i Browarnictwa „Piwowary 2024”. Będzie to jubileuszowa, X edycja wydarzenia, które otwiera w Polsce sezon spotkań amatorów złocistego trunku.

PIWOWARY 2024 to impreza która obchodzi piękny jubileusz 10 lecia. Uczcimy to w specjalny sposób. Jak zawsze podczas targów uczestnicy głosują na najlepsze ich zdaniem piwo. W tym roku, ze względu na okoliczności, przyznamy nagrody wyjątkowe. Zwycięski browar za najlepsze piwo otrzyma nagrodę pozłacanego kufla. Uhonorujemy też miejsca drugie i trzecie srebrnymi i brązowymi kuflami. Jednak zapewniamy, że obchodzona rocznica nie oznacza, że będzie to sztywna impreza. Wręcz przeciwnie, zapewniamy mnóstwo fajnej muzyki, gry towarzyskie i zręcznościowe, doskonałe jedzenie i jak zawsze doskonałą atmosferę.

Piwowary to miejsce spotkań producentów i dystrybutorów z profesjonalistami, pasjonatami oraz amatorami piwa. To połączenie targów przemysłu browarniczego z festiwalem piwnym. Naszą ideą jest prezentacja tego, co polski rynek piw kraftowych ma najlepszego do zaoferowania. Rokrocznie na Piwowarach odlicza się browarnicza czołówka, więc i tym razem goście targów mogą liczyć na nowinki, odkrycia, niespodzianki, a także znane „sztosy”, czyli docenione już wcześniej piwa regionalne z różnych stron Polski, a także piwa zagraniczne m.in. z Niemiec i Czech. 

Organizatorzy zapewniają, podobnie jak w latach ubiegłych na Piwowarach nie zabraknie wrażeń smakowych, kulinarnych oraz muzycznych. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Kuba Sienkiewicz - niezwykle utalentowany artysta i lekarz, który z powodzeniem łączy te dwie pasje. Jego wkład w polską muzykę rockową i medycynę jest nieoceniony. Jest wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów, liderem zespołu Elektryczne Gitary, a na koncie ma także projekty autorskie. Jego koncert odbędzie się pierwszego dnia imprezy.

W tym roku pierwszy dzień Piwowarów wypadnie 8 marca – a więc w Święto Kobiet. Choć branża jest zdominowana przez mężczyzn, to przecież w Polsce mamy doskonałe kobiety piwowarki oraz właścicielki rzemieślniczych browarów. Pora więc poznać kobiece gusty, w tym roku to panie będą mogły zagłosować na piwo dostępne na targach, które najlepiej im smakowało.

To nie wszystko. Aby zainteresować bardziej browarnictwem kobiety, postanowili zaprosić czeskich producentów kosmetyków z chmielu. Będą kosmetyki do pielęgnacji włosów, mydła, kremy czy balsamy. Ponadto, wykraczają nieco poza ramy piwne będą też producenci naturalnych miodów pitnych, którzy zapewnią darmowe degustacje tych trunków. Jednocześnie organizatorzy nie zapominają również o tych briofilach, którym przy okazji Piwowarów zależy przede wszystkim na kupnie, sprzedaży czy wymianie historycznych pamiątek związanych z ulubionymi browarami czy markami piw – dla nich odbędzie się specjalna giełda birofilska. 

Oprócz tego nie zabraknie dobrego jedzenia, a dla najodważniejszych śmiałków przygotowany jest konkurs jedzenia najostrzejszych na świecie sosów i przypraw.