Rubens

Rubens

Niezwykle zdolny i wszechstronny gitarzysta, producent, tekściarz i wokalista. Piotr "Rubens" Rubik po współpracy z Darią Zawiałow, zespołem Lemon oraz pracy z Mrozem przy albumie "Zew", zdecydował się na debiut wokalny. Trzeba przyznać - debiut udany! 

Kim jest Rubens?

Piotr "Rubens" Rubik jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozchwytywanych gitarzystów aktualnie królującego na scenie pokolenia muzyków. Pseudonim artystyczny Rubens nie pochodzi od znanego malarza, a jest pochodną nazwiska Rubik. Pseudonim ten nieprzerwanie towarzyszy Rubensowi od najmłodszych lat szkolnych. Współtworzył płyty Darii Zawiałow, album Mroza, napisał i zagrał piosenki Johna Portera. Przez lata kojarzony był przede wszystkim z charakterystycznego brzmienia gitarowego zespołu Lemon, z którymi zagrał takie hity, jak  nieśmiertelna "Scarlet". Od roku 2020 Rubens jest członkiem składu Męskiego Grania oraz nieprzerwanie koncertuje z Darią Zawiałow. Od czerwca 2021 polską scenę muzyczną obiegł news, w którym artysta zapowiedział wejście na ścieżkę kariery solowej i wydanie debiutanckiej płyty. 

Debiut na czas słuszny 

Historia debiutu wokalnego Piotra Rubensa Rubika zaczęła się w okresie pandemii. Artysta z uwagi na lockdown i obostrzenia samotnie spędzał czas na muzykowaniu, pisaniu tekstów oraz melodii w swoim studio. W wielu wywiadach podkreślał, że z uwagi na fakt iż nie miał komu dać, z kim przetestować jakości swoich dzieł, postanowił zaśpiewać je sam. Rubens twierdzi, że całe przedsięwzięcie jest nieco dziełem przypadku, gdyż pierwsze wykonanie odbyło się jako test sprzętu ustawionego na sesję pod innego muzyka. Efekt był zadowalający. Muzyk stwierdził, że jego wykonanie nie jest takie najgorsze i zdecydował się na upublicznienie singla "Wszystko OK". Tu należy podkreślić, że wokalny popis Rubensa był zaskoczeniem nie tylko dla niego, ale także dla całego środowiska, w tym dla jego najbliższych. Nikt bowiem nie słyszał wcześniej jego wokalu.

Historia o zapomnianym uczuciu troski 

Razem z debiutanckim utworem, w sieci ukazał się, zrealizowany w systemie 16mm, wyreżyserowany przez Ganjalyn Helenę i Bartosza Szpaka sugestywny, skłaniający do przemyśleń klip. Oszczędna w wyrazie i obrazie forma tylko w pierwszym odbiorze może być odczytywana, jako powierzchowna historia zakończonej relacji kobiety i mężczyzny. Historia, wyglądająca na pierwszy rzut oka, jak próba rozliczenia dwojga ludzi po rozstaniu, w kolejnej, głębszej odsłonie jest opowieścią o zapomnianym w dzisiejszych czasach, uczuciu troski o drugiego człowieka. Troski szczerej i bezinteresownej, bez podtekstów i kokieterii. Obraz teledysku gra doskonale z treścią utworu Rubensa, dzięki czemu porusza do głębi odbiorcę i pozostawia go z refleksją. 

Jak to jest debiutować w wieku 35 lat? 

W prawdzie na realizację konstruktywnych planów nigdy nie powinno być za późno, ale w środowisku muzyków pokutuje ciągle opinia, że jednak łatwiej wejść na rynek z czymś nowym w wieku młodzieńczym. 

 

Co prawda muzyk rozważał przełożenie debiutu z uwagi wojnę za wschodnią granicą, ale w efekcie zdecydowała się i w kwietniu 2022 na rynku ukazały się utwory, które w swoim wydźwięku korelują z sytuacją na Ukrainie. Autor podkreśla, że utwór "Wszystko OK" pisał w czasie pandemii i z myślą o tym fatalnym dla artystów okresie. W obecnej chwili, jego zdaniem, treść tej piosenki wybrzmiewa jeszcze mocniej i jeszcze bardziej oddaje ducha rzeczywistości otaczającej zarówno artystę, jak i jego odbiorców. Utwór niejako wyprzedził swój czas i może dlatego został tak dobrze przyjęty przez słuchaczy. 

 

Album bardzo osobisty

Mini-album autorstwa Rubensa oprócz "Wszystko OK"  zawiera pięć bardzo prywatnych i czułych utworów. Album pokazuje, ze Rubik to człowiek samowystarczalny muzycznie i dzięki temu absolutnie genialny. Każda z piosenek, które trafiły na debiutancki album Rubensa "Wynoszę się" zostały skomponowane, napisane oraz wyprodukowane przez samego artystę. Rubens samodzielnie nagrał każdą partię utworu. Wyjątkiem są bębny, do nagrania których zaprosił Harry'ego i Michała Bryndala. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Rubens: Martin Lange, Czechoslovakia, Kacperczyk, Zalia, Kuba Dąbrowski, Marie, Róża, Midsommar, LUNA, Atlvnta, Lordofon, Kroki, Kwiaty, Ikarus Feel, Vito Bambino, Kamil Hussein, Kalush Orchestra, LemON, Szczyl, Patryk Pietrzak, Franek Warzywa, Daria Zawiałow, Ralph Kamiński, OvE, Oysterboy, Wolska, WaluśKraksaKryzys, Kaśka Sochacka, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Julia Wieniawa, Grzegorz Hyży, Karaś/Rogucki, Jakub Skorupa, Jagoda Kret, Rat Kru, Mrozu,

 

Rubens - Frequently Asked Question

  • Rubens opowiada, że Łukasz Mrozu słuchaj jego epki, od samego początku jej tworzenia i był swego rodzaju inspiracją do powstania tego albumu. Panowie, kiedy pracują razem, dzielą się pomysłami na melodie i słowa, wysyłają do siebie postępy w tworzeniu, doradzają sobie, a czasami krytykują.
  • Nie, nikt nie znał głosu Rubensa przed ukazaniem się debiutanckiego albumu w kwietniu 2022. Oczywiście, muzyk twierdzi, że podśpiewywał pod nosem, nucił czasami wraz z artystami, z którymi grał trasy czy koncerty, ale nigdy wcześniej nie zdobył się na odwagę, aby zaśpiewać pełną piersią.
  • Zdecydowanie nie. Autor przebojowego "Wszystko OK" ani myśli o rezygnacji z pasjonującego, jego zdaniem, koncertowania jako gitarzysta z uznanymi muzykami. Kariera solowa zatem będzie przebiegać równolegle do aktualnej współpracy ze śmietanką polskiej sceny muzycznej.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Rubens
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here
We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/