Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Olavoga Boxing Night

Organizator: Tymex Grabowski Mariusz

Olavoga Boxing Night

O wydarzeniu

Ciężkie działa wytaczają włodarze Tymex Boxing Promotions na galę Olavoga Boxing Night 17 maja w Pionkach na południowym Mazowszu. Kibice zobaczą w akcji m.in. Kamila „Kundzię” Kuździenia, Łukasza “Grubego” Maćca, Tomasza “Jokera” Nowickiego i Niemca Sahana Abaya. Transmisja w TVP Sport. BIlety na Olavoga Boxing Night już dostępne.

Olavoga Boxing Night karta walk

Pionki i Dzierżoniów to miejsca nierozerwanie związane z grupą Tymex, założoną ponad 10 lat temu przez Mariusza Grabowskiego. Miejsca kultowe dla zawodowych bokserów czołowego polskiego teamu.

- Jeszcze nie odpadły emocje po znakomitej walce Roberta Parzęczewskiego (32-2, 20 KO), który na gali w Dzierżoniowie znokautował bardzo solidnego Adriana Valentina (5-2, 3 KO). W Pionkach również liczymy na efektowne zwycięstwa naszych zawodników. Kilku z nich powinno błysnąć sportową klasą - powiedział Mariusz Konieczyński, prezes Tymex Boxing Promotions.

17 maja to szczególny dzień dla Kamila „Kundzi” Kuździenia. Pochodzący z Częstochowy bokser Tymexu będzie obchodził 26 urodzin i zechce sprawić sobie miły prezent.

- Na początku zawodowej kariery, w 2020 roku, wygrał 2 walki na ringu w Pionkach. Cel na trzeci występ w tym mieście jest jeden, zdobycie pięściarskiego hat-tricka - przyznał prezes Tymex Boxing Promotions.

Na zupełnie innym etapie kariery jest walczący od ponad 15 lat na profesjonalnych ringach Łukasz Maciec (28-7-1, 5 KO). To bardzo doświadczony bokser mający za sobą trudne walki m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

- Łukasz chce przerwać serię porażek. I z pewnością stać go na rozpoczęcie nowej, ale pełnej zwycięstw. Niemal równo rok od planowanej gali w Pionkach, 19 maja 2023 przegrał w Złotowie walkę o Mistrzostwo Polski kategorii super półśredniej. Z pewnością zrobi wszystko, by sięgnąć po krajowe trofea, a i zagraniczne wyzwania przed nim – uważa Mariusz Konieczyński.

Jak przełamywać kryzysy pokazał kolejny z zawodników aspirujących do miana liderów Tymexu – Tomasz Nowicki (11-3-1, 4 KO). Po trzech kolejnych niepowodzeniach, znokautował Johana Pereza w Złotowie. Natomiast pod koniec 2023 roku zremisował w Pionkach z Nathanem McIntoshem.

- Tomek to następny bokser naszej grupy z dużym potencjałem. Groźny, nieprzewidywalny, charakterny i bojowy. Wierzę, że zarówno „Joker” Nowicki, jak i „Gruby” Maciec znów zachwycą publiczność. Zapraszam kibiców do Pionek. Nie zabraknie wspaniałych emocji – podsumował prezes Tymexu.

Do Polski wraca Sahan Aybay, który w 2020 i 2021 roku dwa razy boksował na galach Tymexu. Jedyną porażkę w profesjonalnej karierze poniósł z Robertem „Arabem” Parzęczewskim. To była walka wewnątrz grupy Tymex Boxing Promotions.

Już wkrótce przekonamy się, kto jeszcze zaboksuje w podradomskich Pionkach. To będzie mocna karta walk!