Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Reall Finał Turnieju o Złoty Kask - Memoriał Jerzego Szczakiela

10.04.2023 Stadion im. Mariana Spychały w Opolu

Organizator: KFSport Ż

od 35,00 zł

BILETY

poniedziałek
10.04.2023
14:00

Reall Finał Turnieju o Złoty Kask - Memoriał Jerzego Szczakiela

Opole, Stadion im. Mariana Spychały w Opolu

Opis

W Lany Poniedziałek, 10 kwietnia, o godzinie 14.00 na stadionie w Opolu, odbędzie się Reall Finał Turnieju o Złoty Kask - Memoriał Jerzego Szczakiela. Na zawody zapraszają Polski Związek Motorowy, Speedwayevents.pl oraz OK Bedmet Kolejarz Opole. Reall Finał Turnieju o Złoty Kask bilety na Memoriał Jerzego Szczakiela już dostępne.

Reall Finał Turnieju o Złoty Kask - Memoriał Jerzego Szczakiela w Opolu

Finał Turnieju o Złoty Kask - Memoriał Jerzego Szczakiela to impreza z długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona Plecha, Edwarda Jancarza, Antoniego Woryny, Pawła Waloszka, Romana Jankowskiego czy Tomasza Golloba, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie.

Trzykrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik ma na koncie trzy triumfy - wszystkie w ostatnich sezonach - 2020, 2021 i 2022. Zawodnik Motoru Lublin będzie miał więc 10 kwietnia szansę na czwarte zwycięstwo z rzędu, co byłoby wyczynem nie lada.

Nie ma za to wśród triumfatorów Jerzego Szczakiela, ale właśnie imieniem zmarłego przed trzema laty pierwszego polskiego mistrza świata, został nazwany od sezonu 2021 Finał Turnieju o Złoty Kask. Pierwsze, poświęcone pamięci żużlowca z Opola, zawody memoriałowe odbyły się w Zielonej Górze, następne już w rodzinnym mieście mistrza.

– Zgodnie z ostatnio panującymi zasadami, obsada zawodów zostanie ustalona na podstawie nominacji GKSŻ, w porozumieniu z trenerem reprezentacji Polski – Rafałem Dobruckim. W finale Złotego Kasku pojadą przede wszystkim kadrowicze, którzy powalczą w Opolu o miejsca w eliminacjach Speedway Grand Prix oraz Speedway European Championship. Szczegóły zostaną opublikowane w komunikacie GKSŻ – wyjaśnia Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

 

Ceny biletów

VIP

  • 300 zł - w cenie wysokiej klasy catering (zawierający napoje alkoholowe i niealkoholowe oraz dania ciepłe i zimne, przekąski i desery), miejsce siedzące na Trybunie Głównej, program zawodów, miejsce parkingowe, zestaw upominków, wizyta w parku maszyn do godziny przed zawodami)

Trybuna Główna

  • 70 zł

Pozostałe sektory

  • 45 zł - normalny
  • 35 zł - ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)
SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn