Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival

Koncert Muzyki Filmowej Junior

Organizator: TRINITY

Koncert Muzyki Filmowej Junior

O wydarzeniu

UWAGA! Koncert zaplanowany na 19.11.2023 roku o godz. 12:00 w ERGO ARENIE w Gdańsku/Sopocie został przeniesiony na 24.03.2024.

 

Zapraszamy na spektakularny Koncert Muzyki Filmowej. Po raz pierwszy, specjalnie dla młodych widzów, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz Chór Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają utwory z filmów „Król lew”, „Jak wytresować smoka”, „Harry Potter”, „Kung Fu Panda”, „Kraina lodu”, „Madagaskar” i wielu innych. Partie solowe zaśpiewa solistka Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Koncert Muzyki Filmowej Junior bilety na familijne interaktywne widowisko multimedialne już dostępne. 

Koncert Muzyki Filmowej Junior informacje

Utwory wykonywane na żywo przez chór i orkiestrę, zilustrowane fragmentami filmowymi i słynnymi filmowymi kadrami, przybliżą muzykę symfoniczną w przystępny sposób i zagwarantują niezapomniane muzyczne emocje najmłodszym, a dla rodziców będą okazją do powrotu w magiczny świat dzieciństwa.  

Koncert zaprezentuje dzieła wybitnych kompozytorów, takich jak: Hans Zimmer, John Williams, John Powell, Alan Menken, Stephen Schwartz i Alan Silvestri, wyróżnionych najbardziej prestiżowymi światowymi nagrodami. Ich muzyka, w połączeniu z kultowymi filmami, które obejrzały miliony widzów na całym świecie, przypomni na nowo ponadczasowe historie i wartości, takie jak: dobro, szlachetność, odwaga, przyjaźń    i miłość.  

»„Król lew” jest jedną z najwspanialszych ścieżek dźwiękowych. Doskonała inwencja kompozytorska współgra z obrazem, oddając najgłębsze i najszczersze emocje. Połączenie rytmiki muzyki afrykańskiej z europejskim językiem muzycznym doskonale sprawdza się nie tylko w filmie, ale i na koncercie. Hans Zimmer zawarł w niej cały swój stosunek do muzyki, łącząc zabawę z osobistymi przeżyciami. W utworze „Madagaskar” słychać kontynuację tej zabawy« - podsumowuje Maciej Sztor.

Koncert będzie również doskonałą okazją dla najmłodszych, aby rozwinąć swoje muzyczne umiejętności i wspólnie z orkiestrą, pod batutą dyrygenta, wykonać w finale utwór z filmu „Madagaskar”! Wszyscy mogą przynieść swoje ulubione instrumenty czy elementy perkusyjne, takie jak: tamburyna, grzechotki, bongosy, bębenki, a nawet dwa patyki - bo przecież wszystko może służyć do tworzenia dźwięku.

 

Zapraszamy wszystkich do świata muzyki i filmu - do wspólnego słuchania i muzykowania!

 

  • Wstęp gratis dla dzieci do trzech lat, siedzących na kolanach rodziców
  • Czas trwania koncertu: 70 minut

 

WYKONAWCY KONCERTU

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie 

Chór Politechniki Warszawskiej

Anna Lasota – sopran

Maciej Sztor – dyrygent

Magda Miśka-Jackowska – słowo o muzyce

 

PROGRAM KONCERTU

Bryan Tyler – Super Mario Bros

Hans Zimmer – Kung Fu Panda 

Hans Zimmer – Mały książę

John Williams – Harry Potter

Henry Gregson-Williams – Opowieści z Narnii

John Powell – Jak Wytresować Smoka

Alan Silvestri  – Polar Express

Alan Menken, Stephen Schwartz  – Pocahontas

Robert Lopez, Kristen Anderson-Lopez – Kraina lodu

Hans Zimmer – Król lew 

Hans Zimmer – Madagaskar