Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Lewis Capaldi

Organizator: Alter Art

Lewis Capaldi

O wydarzeniu

Lewis Capaldi w Polsce! Wyjątkowy koncert absolutnego rekordzisty i autora międzynarodowych hitów odbędzie się 13 lutego 2023 w warszawskiej hali COS Torwar. Na scenie zaprezentują się również Only The Poets i Mark Sharp & The Bicycle Thieves. Lewis Capaldi bilety na koncert w Warszawie już dostępne.

Lewis Capaldi informacje

Minęły prawie dwa lata, odkąd szkocki piosenkarz i autor tekstów Lewis Capaldi wydał swój debiutancki album, którego ogromny sukces utrzymywał go w drodze przez cały ten czas. “Divinely Uninspired to a Hellish Extent” to zestaw samodzielnie napisanych piosenek, które znikąd urzekły miliony fanów na całym świecie. Przełomowy singiel “Someone You Loved” był soundtrackiem wiosny (i lata, jesieni oraz zimy) w 2019 roku, siedmiotygodniowym numerem jeden i najlepiej sprzedającym się singlem w Wielkiej Brytanii. Rok później zdobył nagrodę Song of the Year na Brit Awards (podczas gdy sam Capaldi zdobył nagrodę dla najlepszego nowego artysty), w tym czasie osiągnął również szczyt listy przebojów Billboard w USA i został nominowany do nagrody Grammy. A teraz? Z liczbą 2,3 miliarda odtworzeń jest to piąty najczęściej odtwarzany utwór wszech czasów na Spotify.

 

Capaldi jest rekordzistą: był pierwszym artystą, który wyprzedał trasę koncertową po arenach jeszcze przed wydaniem swojego debiutanckiego albumu. Wyprzedał bilety w 10 minut, na długo zanim płyta została najlepiej sprzedającym się albumem 2019 roku i przez 10 tygodni utrzymywała się na szczycie list przebojów. Był to również najlepiej sprzedający się album 2020 roku.

 

Jak to ujął sam artysta, w przypadku drugiego albumu pomysł był prosty, ale mocny: „Wejdźmy i zróbmy dokładnie to samo”. Oznacza to, że nie było dzwonków ani gwizdków; brak rujnująco drogich pobytów w odległych studiach; żadnych piosenek o bzdurach. Tak jak na pierwszym albumie, na porządku dziennym była pełna szczerość – liryczna i muzyczna. „Nie chcę tworzyć dla siebie nowego brzmienia ani wymyślać siebie na nowo. Piosenki, które chcę napisać, to piosenki pełne emocji, o miłości lub stracie.” Na razie artysta zaprezentował “Forget Me”, pierwszy singiel z jego niecierpliwie wyczekiwanego drugiego albumu. Capaldi – mający zaledwie 25 lat – robi to, co potrafi najlepiej, wydobywając romantyczne zaplecze z poszukiwania uniwersalnych prawd. Mimo całego szaleństwa i intensywności trzech lat poprzedzających tę krótką trasę koncertową, po dwóch latach przymusowej izolacji, ponownie dzieli się swoją muzyką i uczuciami. A teraz, po trudach pisania i nagrywania, jest gotowy pokonywać kilometry na całym świecie.

 

„Właśnie o to chodzi: zrobię wszystko, aby pomóc tej płycie!” wykrzykuje entuzjastycznie. „Chcę dać tym piosenkom najlepszą możliwą szansę dotarcia do ludzi. Spędziłem z nimi tyle czasu. I tak wielu ludzi włożyło w to tyle pracy, nie tylko ja, ale wytwórnia, zespół, wszystkie osoby, z którymi pracowałem. Zawdzięczam to im, fanom, a także wszystkim ludziom, którzy nam pomogli. Jestem gotowy”, podsumowuje.

 

Regulamin wydarzenia / Terms & conditions of the event

Organizator: Alter Art