Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Harakiri For The Sky

20-23.06.2024 Warszawa, Gdańsk, Poznań i inne

Organizator: Winiary Bookings Masłowski Stobiński Spółka Cywilna

Harakiri For The Sky

BILETY

Warszawa

HARAKIRI FOR THE SKY
czwartek
20.06.2024
20:00

HARAKIRI FOR THE SKY

Warszawa, Klub Proxima

Gdańsk

HARAKIRI FOR THE SKY
piątek
21.06.2024
20:00

HARAKIRI FOR THE SKY

Gdańsk, DRIZZLY GRIZZLY

Poznań

HARAKIRI FOR THE SKY
sobota
22.06.2024
20:00

HARAKIRI FOR THE SKY

Poznań, Klub 2progi

Wrocław

HARAKIRI FOR THE SKY
niedziela
23.06.2024
20:00

HARAKIRI FOR THE SKY

Wrocław, Klub Łącznik

O wydarzeniu

Duża dawka mroku, ale też pięknych, transowych wręcz melodii? Okej, brzmi jak dwie najważniejsze składowe post black metalu. Jeżeli przy tym gatunku jesteśmy, to Harakiri For The Sky jest tym zespołem, który do głowy przychodzi jako jeden z pierwszych, a my informujemy Was, że Austriacy wystąpią w naszym kraju aż na 4 koncertach: w warszawskim klubie Proxima, w gdańskim Drizzly Grizzly, w poznańskich 2Progach oraz we wrocławskim klubie Łącznik. Harakiri For The Sky bilety już w sprzedaży. Supportem będzie Sunken.

Harakiri For The Sky informacje

Założony w 2011 roku przed multiinstrumentalistę M.S. i wokalistę J.J. Harakiri For The Sky funkcjonował pierwotnie jako zespół studyjny, jednak koncertowy potencjał ich niesamowicie wyrazistej mieszanki black metalu z post rockiem nie mógł zostać po prostu ot tak stłumiony. 

Niedługo później grupa rozszerzyła swój lineup, zadebiutowała krążkiem “Harakiri For The Sky” i ruszyła w świat - występowali w Europie i Azji wspólnie z A Forest of Stars, Der Weg Einer Freiheit, Dool, Sylviane, Dool czy Ellende, odwiedzając przy tym ponad 30 państw. Przełomowym dla formacji był rok 2016, kiedy ukazał się jej trzeci krążek “III: Trauma”. Płyta zebrała znakomite recenzje w mediach muzycznych i wśród publiczność, co zaowocowało nominacją na płytę roku w kategorii “Hard & Heavy” na gali Amadeus Austrian Music Awards. Z następnymi materiałami w katalogu Austriaków było podobnie - “Aarson” uważany był za jeden z najlepszych albumów 2018 roku i zawędrował na niemieckie oraz austriackie notowania najlepiej sprzedających się płyt, a wydany w 2021 i ostatni jak dotąd “Mӕre pobił wynik swojej poprzedniki o listy w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii i udowodnił tylko, że Harakiri For The Sky to niekwestionowana czołówka światowego post black metalu. 

Zeszły rok zespół zamknął z rozmachem - wystąpił bowiem na europejskiej trasie u boku Paradise Lost, Primordial i Omnium Gatherum oraz zagrał w Wielkie Brytanii wraz z Ellende i Fen. W nowym już teraz wiadomo, że HFTS nie będą próżnować, a czerwcowa trasa, na której grupa zaplanowała aż 4 przystanki w Polsce, jest tego najlepszym dowodem.