Baranovski

Baranovski

BARANOVSKI a właściwie Wojciech Baranowski, to polski muzyk urodzony 29 lipca 1991 roku w Opocznie. Szerzej znany publice jako wokalista, jest również producentem i twórcą tekstów piosenek. Początkowo dał się poznać dzięki nagraniom i występom z polskim zespołem XXANAXX, to już w roku 2018 zdecydował się na rozpoczęcie własnej muzycznej kariery solowej.

 

Był to doskonały wybór, ponieważ niewiele ponad rok później miał na swoim koncie liczny dorobek artystyczny. Zaliczyć do nich możemy przeboje radiowe, a także nominację do nagrody Fryderyka w kategoriach debiutantów. To otworzyło mu drzwi do dalszej kariery. Dzięki temu artysta wziął udział niemal we wszystkich festiwalach w kraju, co przysporzyło mu ogromnej popularności wśród polskich słuchaczy. Wskazywany jako jeden z topowych artystów polskiej sceny muzycznej, ma na koncie wiele nagród i nominacji.

Historia muzyczna artysty 

Polski kompozytor, wokalista i autor tekstów Wojciech Baranowski w 2014 roku wziął udział w programie The Voice of Poland, skąd dołączył do drużyny Barona i Tomsona. 

 

W 2015 roku brał udział w nagraniu płyty pod tytułem FWRD wraz z zespołem Xxanaxx.

 

W roku 2018 rozpoczął swoją solową karierę pod pseudonimem muzycznym Baranovski. W 31 stycznia 2018 wydał on swój pierwszy utwór zatytułowany „Mamo”, a następnie swój singiel “Dym”, który uplasował się na 21 miejscu AirPlay-Top. Jest to zestawienie najpopularniejszych polskich utworów. 

 

21 maja 2018 roku Baranovski zaprezentował swój nowy singiel o tytule “Hey” a zaraz po nim następny, zatytułowany „Luźno”, który również uplasował się na wysokim miejscu list przebojów.

 

17 stycznia 2019 roku został wydany nowy, czwarty singiel „Zbiórka”. Wszystkie piosenki znalazły się na debiutanckim solowym albumie pod tytułem „Zbiór”, który został wydany 25 października 2019 roku.

Dokonania muzyczne

Baranowski to artysta, który w chwili obecnej zaliczył niemal wszystkie sceny oraz festiwale w kraju, Uzyskał złote płyty dla singli „Dym” oraz „Zbiórka”, a także platynowe dla „Luźno” i „Czułe miejsce”. To doskonały przykład jednej z bardziej zawrotnych karier muzycznych w kraju. W październiku po premierze debiutanckiej płyty „Zbiór” została ona nazwana przez krytyków jako jedna z bardziej udanych w ostatnich latach. To przyniosło jego autorowi nominacje do 3 Fryderyków a cały album uzyskał status Złotej Płyty.

 

Zbiór” to jeden z bardziej chwytliwych utworów, utrzymany jednak w zupełnie innej stylistyce niż jego standardowe utwory. Jest to łagodna ballada nawiązująca do klasycznych brzmień vintage. Oprócz tego duży sukces przyniósł mu singiel “Czułe miejsce”, który podbił listy przebojów i zdobył tytuł najczęściej granych piosenek radiowych w Polsce.

Aktualne dokonania muzyczne

W poprzednim roku ogromną popularnością cieszył się singiel „Lubię być z nią”. Piosenka ta uplasowała się na samym szczycie listy AirPlay w Polsce. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, był to bowiem najchętniej odtwarzany i grany utwór w rodzimych stacjach radiowych.  

 

W poprzednim roku ukazała się druga płyta Wojciecha Baranowskiego zatytułowana ”Baranowski 2”, która jeszcze przed swoją premierą uzyskała status Złotej Płyty.

Solowe albumy studyjne artysty:

 1. Zbiór wyd. 2019 r.
 2. Baranovski wyd. 2021 r.

Solowe single artysty:

 • Dym
 • Hey 
 • Luźno
 • Zbiór
 • Czułe Miejsce
 • Sam
 • Momenty
 • Lubię być z nią
 • Tęskno mi do gwiazd
 • Nie mamy nic

Single z innymi artystami:

 • Nigdy Sam - Baranovski, Sarius, Jakub Józef Orliński, Sir Mich
 • Żyj jak chcesz - Baranovski, Sarius, Kali, PlanBe, J. J. Orliński, Klaudia Szafrańska, Sir Mich, Kuba Więcek.
 • Wolność - Baranovski, Ten typ Mes.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Baranovski: Artur Rojek, Fisz Emade Tworzywo, Kaśka Sochacka, Mrozu, Natalia Szroeder, Zalia, Kasia Lins, Daria Zawiałow, Marcin Maciejczak,

 

Baranovski - Frequently Asked Question

 • In the near future the Warszawie will appear in: Warszawie
 • Baranovski był uczestnikiem czwartej edycji programu The Voice of Poland.
 • Baranovski współpracował. z zespołem Xxanaxx
 • Wojciech Baranowski urodził się 29 lipca 1991 roku. Obecnie artysta ma 31 lat.
 • Początek kariery Wojciecha Baranowskiego przypada na rok 2014. To właśnie wtedy dał się poznać jako uczestnik 4 edycji programu muzycznego The Voice of Poland. Po programie dołączył do polskiego zespołu Xxanaxx, z którym nagrał pierwszy album. W 2018 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery oraz przyjęcie pseudonimu muzycznego.
 • Tak, Baranowski ma konto na Instagramie pod nickiem sir_baranovski.
 • Baranovski współpracował z zespołami i artystami takimi jak między innymi Xxanaxx, Sarius, Kali, Sir Mich, Klaudia Szafrańska, PlanBe, Kuba Więcek czy Jakub Józef Orliński.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Baranovski
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Baranovski TICKETS

Show events list Show in calendar form
Warszawa
01.04.2023
Saturday, 19:00
Palladium
checking availability
from 70 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/