Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival

Cosmos Discovery

Organizator: JVS GROUP

Cosmos Discovery

O wydarzeniu

OFERTA SPECJALNA Bilet na dowolny termin do wykorzystania do 31.07!

 

Cosmos Discovery – fascynująca kosmiczna wystawa z eksponatami NASA – po raz pierwszy w Polsce! Dotknij gwiazd i doświadcz największej przygody w dziejach ludzkości! Unikalna, największa na świecie wystawa kosmonautyki „Cosmos Discovery Space Exhibition” po raz pierwszy w naszym kraju. Prawdziwe podzespoły statków kosmicznych, historyczne elementy wyposażenia kosmonautów i stacja orbitalna MIR w skali 1:1. 

 

Przeżyj największą przygodę ludzkości na światowej wystawie „Cosmos Discovery”, która otworzy swoje podwoje w Warszawie, w Muzeum Nowa Praga, przy ul. Jagiellońskiej 82A. Wystawa poprowadzi Cię przez historię załogowych lotów kosmicznych od pierwszych prób, aż do bieżących i planowanych misji. Cosmos Discovery bilety na wystawę w Warszawie już w sprzedaży.

Cosmos Discovery bilety

 • Bilet VIP: 
  • bilety zakupione od 8.03.2022 do wykorzystania w dowolnym terminie do 31.05.2022
  • bilety zakupione od 19.05.2022 do wykorzystania w dowolnym terminie do 3.07.2022
  • bilety zakupione od 08.06.2022 do wykorzystania w dowolnym terminie do 31.07.2022
  • bilety zakupione od 14.07.2022 do wykorzystania w dowolnym terminie do 14.08.2022
 • W sprzedaży również bilety kolekcjonerskie - wzór dostępny TUTAJ
 • Godziny otwarcia wystawy 9:00 - 20:00, OSTATNIE WEJŚCIE 18:00
 • czas zwiedzania ok. 1,5h

 

Regulamin wydarzenia

O wystawie Cosmos Discovery w Warszawie

„Cosmos Discovery” to obecnie jedna z największych na świecie wystaw, która prezentuje publiczności tajniki pełnej wyzwań podróży człowieka w kosmos. Dzięki specjalnej koncepcji zwiedzający zostaną wciągnięci w historię tak, jakby sami rozpoczęli podbój wszechświata. Wystawa cieszyła się ogromną popularnością na całym świecie, wywołując kosmiczne emocje. Do tej pory zobaczyły ją miliony zwiedzających.

 

Wystawa zawiera setki oryginalnych eksponatów z USA i Rosji, które znajdowały się w kosmosie, udostępnionych przez NASA. Dzięki współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA na wystawie będą pokazane także eksponaty z misji kosmicznych, w których brała udział także Polska. Na powierzchni ponad 3’000 m2 będzie można zobaczyć oryginalne części promów kosmicznych, stacje orbitalne oraz same statki kosmiczne.

 

Zwiedzający będą mogli obejrzeć unikalną kolekcję oryginalnych skafandrów i dokładnych modeli statków i promów kosmicznych oraz rakiet wyposażonych w oryginalne elementy. Między innymi będzie można wejść do wnętrza stacji orbitalnej MIR 1:1, obejrzeć statek Mercury, statek kosmiczny Apollo 11, kokpit promu kosmicznego Columbia, rakietę kosmiczną Saturn V w skali 1:10, a także oryginalną dyszę promu kosmicznego oraz statek kosmiczny Sojuz.

 

Specjalna galeria została poświęcona podbojowi Księżyca i misjom Apollo. Można zobaczyć między innymi odrzut silnika rakietowego Saturn V i Apollo 11.

 

W pozostałych galeriach prezentowane są także wszystkie amerykańskie promy kosmiczne oraz prom rosyjski, a także najnowsze projekty NASA, Space X oraz innych agencji i firm prywatnych, których celem jest skolonizowanie Księżyca, a następnie pilotowanie lotu na Marsa.

 

Nie zabraknie także czegoś dla miłośników mocnych wrażeń. W interaktywnym COSMOS CAMP uczestnicy będą mogli doświadczyć wymagającego treningu astronautów oraz najnowocześniejszej technologii 3D.