Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo

Trym

TrymOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Trym to francuski DJ, który tworzy muzykę z pogranicza techno i new trance. Gra nie tylko na europejskich scenach, ale także z powodzeniem realizuje amerykańskie trasy. Poza własną twórczością promuje innych w ramach samodzielnie stworzonej wytwórni muzycznej - COLOR.

Historia Tryma

Trym, a w zasadzie Martin Lermurier, bo tak nazywa się ten pochodzący z Paryża artysta, odkrył techno dopiero w 2016 roku. To właśnie wtedy zaczęła go fascynować twórczość DJ Snake'a. Choć jak przyznaje w wywiadzie dla 6AM nadal nie czuje, aby muzyka była jego powołaniem, to chce dzielić się swoją pasją. Wychodzi mu to doskonale, ponieważ szturmem podbija scenę techno. Przez niektórych jest nazywany "kompulsywnym producentem". Dlaczego? Wypuszcza jeden kawałek za drugim. Ponadto prowadzi także swoją własną wytwórnię COLOR, w ramach której pozwala zaistnieć początkującym, ale utalentowanym artystom.

Trym: dorobek muzyczny

Choć do tej pory Trym nie wydał jeszcze albumu studyjnego, to ma na swoim koncie kilkadziesiąt utworów. Są to m.in.:

  • "Kednall",
  • "London Rave"
  • "Source Message"
  • "Rainbow"
  • "Timelapse"
  • "Millenium Kyubi"
  • "Mariner 9..."

...i wiele, wiele innych. W ramach swojego wydawnictwa wypuścił także kilka EP-ek, tj. "COLOR 001", "COLOR 002", i "COLOR 003". Jego muzyka to połączenie fast techno i new trance, które potrafi rozgrzać nawet najbardziej sztywną publiczność. Dzięki energetycznym dźwiękom podbija serca międzynarodowej publiki.

Najpopularniejsze występy Tryma

Jako francuski artysta Trym gra nie tylko na europejskich scenach, choć nie da się ukryć, że na tutejszych robi ogromną furorę. Występuje także m.in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie pod koniec 2022 roku odbył trasę koncertową. Jest także chętnie zapraszany na różnorodne międzynarodowe eventy. Do tej pory pojawił się m.in. na: BlackWorks Noche de Reyes Toledo w Hiszpanii, GALACTICA NYE we Włoszech, FCKNYE 2022 w Belgii, Rotterdam Rave w Holandii czy Glitch Club Series na Malcie.

Z kim współpracował Trym?

Obok Tryma podczas koncertów pojawia się wiele ciekawych nazwisk z branży. Do tej pory grał obok takich artystów jak m.in.:

  • Pawlowski, EMILIANA - artyści wystąpili razem podczas WORK presents: Trym, Pawlowski, & EMILIANA w Los Angeles,
  • Fatima Hajji, Spartaque - artyści wystąpili razem podczas FNGRS CRSSD presents Fatima Hajji + Spartaque + Trym w San Diego,
  • Gioh Cecato, Xoce, MRRV - artyści wystąpili razem podczas Rave Coulture 001 w Nowym Yorku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się Trym?
Prawdziwe imię i nazwisko Tryma to Martin Lermurier.
Skąd pochodzi Trym?
Trym pochodzi z Francji, a dokładniej z Paryża.
Jak nazywa się najnowsza płyta Tryma?
Choć Trym nie ma na swoim koncie jeszcze żadnego albumu, to od 2017 roku wydał już kilkadziesiąt utworów i kilka EP-ek.
Z kim współpracuje Trym?
Trym do tej pory grał obok takich artystów jak m.in.: Pawlowski, EMILIANA, Fatima Hajji, Spartaque, Gioh Cecato, Xoce czy MRRV.
Co zainspirowało Tryma do tworzenia muzyki?
Trym w wywiadzie dla 6AM przyznaje, że jego pierwszą inspiracją był DJ Snake.

Fani lubią też

Zobacz też