emptygif

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

Powerwolf + Dragonforce + Warkings

Organizator: Knock Out Productions

Powerwolf + Dragonforce + Warkings

O wydarzeniu

Powerwolf w Polsce! Grupa ponownie odwiedzi nasz kraj, by wystąpić 14 listopada 2022 roku w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym w ramach przesuniętej trasy „Wolfsnächte Tour”, promującej ich najnowszy album „Call Of The Wild”. Wraz z Powerwolf na scenie pojawią się wyjątkowi goście: brytyjskie Dragonforce oraz Warkings z Grecji. Powerwolf bilety na koncert w Katowicach już w sprzedaży!

O zespole Powerwolf

Powerwolf powstał w niemieckim Saarbrücken w 2003 roku, a założyli go muzycy, którzy wcześniej grali w kapeli Red Aim i którzy przybrali sobie pseudonimy Charles Greywolf (gitara basowa), Matthew Greywolf (gitara), Falk Maria Schlegel (klawisze), Attila Dorn (wokal). Niemiecki rdzeń zespołu pozostał od tamtej pory niezmienny. W 2011 roku uzupełnił go Holender Roel van Helden (perkusja).


Wilcza wataha z Niemiec wielokrotnie gościła w Polsce, w której może zawsze liczyć na gorące przyjęcie licznych fanów. Ich techniczny i melodyjny power metal o sznycie wziętym z gotyckich horrorów prawdziwą furorę zrobił jednak w ojczyźnie Powerwolf. Albumy "Preachers Of The Night" (2013) i "The Sacrament Of Sin" (2018) zdobyły tam szczyt oficjalnego notowania płyt. Panowie mają na koncie również dwie złote płyty w Czechach. Powerwolf otrzymywał czterokrotnie wyróżnienia prestiżowego niemieckiego "Metal Hammera", w kategoriach: "Najlepszy debiutant", "Najlepszy album powermetalowy", "Najlepszy zespół niemiecki" i "Album roku" (za wspomniany "The Sacrament Of Sin").