emptygif

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

DIKANDA

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

DIKANDA

O wydarzeniu

Uprzejmie informujemy, że uległ zmianie termin koncertu zespołu DIKANDA zapowiadanego na 22 czerwca we Wrocławiu. Koncert odbędzie się 22 września w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Zmianie uległa również godzina rozpoczęcia koncertu na godzinę 20.00. Zakupione bilety zachowują ważność i nie ma potrzeby ich wymiany.

 

Ethno Jazz Festival zaprasza na wrocławskie obchody Nocy Świętojańskiej 2023. W najkrótszą noc w roku, 22 czerwca pięć minut przed północą, w Starym Klasztorze rozpocznie swój nocny koncert zespół Dikanda! Tę niezwykłą Noc Świętojańską warto spędzić przy muzyce folkowej najwyższej próby w klimatycznych wnętrzach wrocławskiej synagogi. Bilety już dostępne.

Dikanda - koncert 

Dikanda to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym, zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym "Płyta roku" niemieckiego czasopisma "Folker"; przyznana w 2005 roku za "Usztijo".

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz". Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.