Państwowy Teatr Opery i Baletu Ukrainy

Państwowy Teatr Opery i Baletu Ukrainy

SPRAWDŹ BILETY

Niezwykle utalentowana grupa 75 tancerzy z Ukrainy, pod dyrekcją Konstantina Pińczuka i Andrieja Litwinowa wywodząca się z legendarnej „Dnipro Opera”, już w grudniu zaprezentuje swoją pasje i talent na deskach największych polskich scen!  Widzowie w 8 miastach, w Polsce będą mieli szansę zobaczyć w ich wykonaniu najbardziej znane i kochane balety klasyczne Jezioro Łabędzie oraz Dziadek do Orzechów. Bilety na spektakle Państwowego Teatru Opery i Baletu Ukrainy już dostępne.

Państwowy Teatr Opery i Baletu Ukrainy informacje

Państwowy Teatr Opery i Baletu Ukrainy to jedna z czołowych grup baletowych świata. Oklaskiwany na całym świecie The State Ballet Theatre of Ukraine to wyjątkowe połączenie perfekcyjnego tańca, klasycznej muzyki i oprawy scenograficznej. Od wielu lat zespół podróżuje po całym świecie m.in. Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie ukazując doskonałe układy choreograficzne, w połączeniu z klasyczną muzyką. Dzięki licznym tournée po całym świecie Państwowy Teatr Opery i Baletu Ukrainy zdobył międzynarodową reputację najwyższej klasy i wiele prestiżowych nagród! 

 

Najwyższy światowy poziom klasycznej sztuki baletowej oraz porywający styl definiują ich magiczne spektakle, stworzone na podstawie oryginalnej choreografii Mariusa Petipy. Do każdego przedstawienia uszyto ponad 250 ekskluzywnych, niezwykle barwnych  kostiumów. Dzięki dopracowaniu szczegółów i bogatej scenografii widzowie będą mogli poczuć się dosłownie jak w bajce. Wybitny francuski choreograf Petipa zadbał, aby muzyka, która akompaniuje baletowi, przemówiła językiem wielkich uczuć i namiętności. W niezwykły sposób udało mu się ją połączyć z treścią i dramaturgią, tym samym genialnie zaznaczyć charakter wszystkich postaci.

 

Te klasyczne spektakle z pełnymi wdzięku tancerzami, czarującą muzyką i pięknymi kostiumami to uczta dla całej rodziny!

Magiczne, ukochane spektakle… czas zobaczyć je jeszcze raz!
The New York Times

Jezioro Łabędzie

To najsłynniejszy balet klasycznego dziedzictwa, piękna historia miłosna z morałem. Jego teatralne losy obrazowo ilustrują wszystkie istotne zmiany estetyczne i artystyczne, jakie przeszedł XX-wieczny teatr baletowy. Arcydzieło przyciągnęło uwagę wielu choreografów na całym świecie. Opowiada historię księcia, który zakochuje się w Królowej Łabędzi, dziewczynie zaklętej w ptaka, a tylko w mroku nocy odzyskującej dawną postać. Zły czar może zdjąć z niej jedynie wierna miłość narzeczonego. Ale choć książę taką miłość wyznaje i szczerze i wiernie jej dochowuje, zło triumfuje…

Dziadek do Orzechów

Magiczny spektakl baletowy, jeden z najbardziej znanych na świecie, wystawiany w okresie Bożego Narodzenia. W sposób szczególny przybliża, poprzez fabułę i cudowną muzykę, nastrój i fantastykę tych świąt. Opowiada historię małej dziewczynki Klary, która dostaje w prezencie Dziadka do Orzechów. W jej śnie Dziadek do Orzechów przeistacza się w pięknego księcia. Ożywają również ołowiane żołnierzyki, lalki i inne zabawki a książę zaprasza Klarę w fantastyczną podróż. Balet ten jest pełen radości i skrywanych lęków, oczekiwań i rozczarowań, odkrywa przed widzem tajniki świata dziecięcej wyobraźni.

Spektakle w Polsce:

06.12.22 - Białystok – OIFP – Jezioro Łabędzie (19:00)
08.12.22 – Toruń – CKK Jordanki - Jezioro Łabędzie (19:00)
09.12.22 – Poznań – Sala Ziemi – Dziadek do Orzechów (19:00)
10.12.22 – Poznań – Sala Ziemi – Jezioro Łabędzie (19:00)
12.12.22 – Gdynia – Teatr Muzyczny - Dziadek do Orzechów (19:00)
13.12.22 – Gdynia – Teatr Muzyczny - Jezioro Łabędzie (19:30)
15.12.22 – Warszawa – COS Torwar - Dziadek do Orzechów (19:00)
16.12.22 – Warszawa – COS Torwar - Jezioro Łabędzie (19:00)
17.12.22 – Kraków – ICE Kraków - Dziadek do Orzechów (19:00)
18.12.22 – Kraków – ICE Kraków - Jezioro Łabędzie (19:00)
19.12.22 – Katowice – Miasto Ogrodów - Dziadek do Orzechów (19:00)
20.12.22 – Katowice – Miasto Ogrodów - Jezioro Łabędzie (19:30)
21.12.22 – Wrocław – NFM - Dziadek do Orzechów (19:00)
22.12.22 – Wrocław – NFM - Jezioro Łabędzie (19:30)

pokaż więcej... zwiń

Państwowy Teatr Opery i Baletu Ukrainy BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/