Baba Hassan

Baba Hassan

Baba Hassan to nazwa debiutanckiego albumu duetu raperów, która nawiązuje do wcześniej wydanego numeru “Baba Hassan”, który z kolei do tej pory zrobił prawie dwadzieścia milionów wyświetleń na YouTube. Nie trzeba chyba mówić, jak dobry jest to wynik. Album stworzyli raperzy pochodzenia polsko-niemieckiego, którzy piszą również w języku niemieckim: Oska030 oraz Pusher. W większości utworów na płycie udziela się również Polski Bandyta, który stale gości na numerach ekipy z Berlina. 

 

Premiera albumu “Baba Hassan” miała miejsce 20 maja 2022 roku, chłopaki ruszyli również w trasę koncertową “Baba Hassan Tour”, na której będą promować debiutancki album. Tego samego dnia wyszedł również klip do “Problemy Luxusowe”, który do tej pory zrobił prawie 200 tysięcy wyświetleń. 

 

Pierwszy krążek młodych artystów składa się z 22 piosenek. Oprócz Polskiego Bandyty na płycie nie ma żadnego innego featuringu. Z pewnością zainteresuje Was również tracklista:

 1. "Baba Hassan"
 2. "J*bać nauczyciela"
 3. "Na osiedle"
 4. "Dzieciaki z ulicy"
 5. "Banknot"
 6. "Dealer"
 7. "Narco Taxi"
 8. "Rolex"
 9. "Givenchy Paris"
 10. "Lelele"
 11. "Abu Dhabi"
 12. "Hong Kong"
 13. "Marrakesh"
 14. "Chleję i kleję"
 15. "Cali Bags"
 16. "Kamagra"
 17. "Lucifer"
 18. "Yello"
 19. "SQP"
 20. "Problemy luxusowe"
 21. "Moment"
 22. Outro 

Mocne uliczne brzmienie to ich zajawka od zawsze. Nic dziwnego, na debiutanckim albumie dominuje chropowate, trapowy vibe, który z pewnością spodoba się wielu słuchaczom. Słychać inspiracje Malikiem Montaną i sceną rapową naszych zachodnich sąsiadów. Nic dziwnego, w końcu to w Niemczech się wychowywali i to w tym języku powstawały pierwsze numery braci. Jeśli chodzi o warstwę liryczną, możemy spodziewać się przede wszystkim dużo używek, gorących dziewczyn i szybkich samochodów. Rymy nie są szczególnie górnolotne, ale teksty rapowe to nie poezja (chociaż mogą nią być) i mają przede wszystkim zapewniać słuchaczowi rozrywkę i wprawiać w imprezowy nastrój. Oska030 i Pusher współpracowali w przeszłości z takimi producentami jak Oil Beatz, PSR czy RAFF J.R.

Kim są tajemniczy raperzy?

Oska030 i Pusher są, póki co, postaciami tajemniczymi, ponieważ tak naprawdę znamy ich tylko z piosenek. Nie są zbyt aktywni medialnie, choć pewnie niedługo się to zmieni. Agresywne, chropowate brzmienie, mocne teksty i groźny wizerunek to najlepsza wizytówka grupy. Wiemy, że są braćmi, że są Polakami pochodzącymi z Berlina i że umieją stworzyć hity. Pewna aura tajemniczości tylko podsyca jednak ciekawość słuchaczy z całej Polski. 

 

O wiele więcej wiemy z kolei o raperze, który udziela się na większości numerów na “Baba Hassan”, czyli Polskim Bandycie. Wiadomo, że urodził się w 1999 roku w Bydgoszczy. Twierdzi, że nawijanie na przemian w języku niemieckim i polskim pozwala mu się najlepiej wyrazić. Tak samo jak duszne, drillowe beaty, które są nieodłączną częścią muzyki Polskiego Bandyty

 

Do tej pory Pusher i Oska030, czyli Baba Hassan grali między innymi w Warszawie, Szczecinie, Gdańsku i Wrocławiu. 

Numer "Baba Hassan" wysoko zawiesił poprzeczkę i chyba wszyscy fani chcą usłyszeć nowe bangery grupy z Berlina. Inne popularne piosenki polsko-niemieckich artystów to m.in: 

 • "Abu Dhabi"
 • "SQP"
 • "Banknot"
 • "Narco Taxi"
 • "Hong Kong"
 • "Dealer"

Wszystkie powyższe piosenki zrobiły na YouTube powyżej miliona wyświetleń, co pokazuje, że w dzisiejszych czasach raperzy spokojnie mogą szybko odnieść sukces bez pomocy żadnej wytwórni. Wystarczą mocne, drillowe beaty, kontrowersyjne teksty i kolorowe teledyski, aby zagościć w głośnikach na niejednej domówce. Swoją rolę "Baba Hassan" spełnia idealnie. Muzyka duchowo spokrewniona z Malikiem Montaną, Sentino czy niemieckim raperem Gzuzem idealnie nadaje się na imprezuję i do szybkiej jazdy samochodem, do której oczywiście nie zachęcamy. 

 

Czy Baba Hassan w składzie Oska030, Pusher i Polski Bandyta powtórzą sukces swojego najpopularniejszego utworu? Biorąc pod uwagę jak szerokim echem odbił się w całej Polsce singiel "Baba Hassan", możemy się spodziewać, że chłopaki z Berlina na pewno będą próbować. Jeśli jesteś fanem rapu i jeszcze nie sprawdzałeś Baba Hassan jest na to idealna pora. Dopiero wyszedł pełnoprawny debiut grupy, który zagości na słuchawkach niejednego Polaka. Jeśli lubisz mocne teksty o ulicznym życiu, drillowe brzmienie i niemieckojęzyczne wstawki, koniecznie musisz sprawdzić "Baba Hassan". 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Baba Hassan: Słoń, Malik Montana, Wac Toja, Borixon, Avi x Louis Villain, Diho, Kizo,

 

Baba Hassan - Frequently Asked Question

 • Aktualnie skład Baba Hassan składa się z 3 osób: Pusher, Oska030 oraz Polski Bandyta.
 • Wszyscy ze składu Baba Hassan są Polakami od lat mieszkającymi w Berlinie.
 • Przede wszystkim niemiecka scena trapowa np Gzuz, a także Malik Montanta - jeśli chodzi o polski rynek - i cała wytwórnia GM2L.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Baba Hassan
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/