Al Bano & Romina Power

Al Bano & Romina Power

Al Bano i Romina Power poznali się na planie musicalu dla nastolatków „Nel sole”. Zaledwie 16-letnia Romina Power była obiecującą aktorką, pochodzącą z Los Angeles córką hollywoodzkich gwiazd, a 24-letni Albano Carissi początkującym piosenkarzem, urodzonym w rolniczej rodzinie w Apulli - jednym z najbiedniejszych rejonów Włoch.

Rozwój kariery muzycznej Al Bano i Romina Power

Gdy młodzi artyści się poznali, Al Bano był na fali popularności - jego singiel „Nel sole” znalazł się na szczycie włoskiej listy przebojów. Ich związek budził kontrowersje nie tylko ze względu na różnicę wieku, ale także przez różne pochodzenie społeczne. Na szczęście miłość zwyciężyła i po trzech latach znajomości Albano i Romina wzięli ślub. Wkrótce potem stworzyli także duet artystyczny. Błyskawicznie zrobili karierę we Włoszech, występowali też na Eurowizji, ale prawdziwy, międzynarodowy sukces przyszedł na początku lat 80., gdy para wypuściła singiel „Sharazan”.

Al Bano i Romina Power koncerty

Małżonkowie śpiewali o szczęściu i marzeniach, które znalazły spełnienie w romantycznym związku. Kolejny singiel - „Felicita” czyli po prostu „szczęście”, zajął drugie miejsce na festiwalu w San Remo i sprzedał się na świecie w ponad sześciomilionowym nakładzie. W 1986 roku duet podpisał lukratywny kontrakt z wytwórnią WEA, którego owocem był album „Sempre sempre”, z tytułowym przebojem. W 1987 roku ukazał się album „Liberta”, a piosenka o tym tytule ponownie znalazła się na szczytach list przebojów. W 1991 roku para po raz kolejny wystąpiła na festiwalu w San Remo z udanym utworem Oggi Sposi.

 

W 1995 roku ukazał się ostatni wspólny album artystów - „Emozionale”. Duet uważa się za prekursorów italo disco. Kluczem do ich sukcesu była wyjątkowa melodyjność i przebojowość ich piosenek. Każdy mógł i chciał je nucić, a bariera językowa nie stanowiła żadnego problemu. Małżeństwo nagrywało niekiedy hiszpańskie i francuskie wersje swoich albumów, a na potrzeby Eurowizji mieli w repertuarze piosenki po angielsku, jednak to ich włoskie przeboje zapisały się w światowej historii muzyki pop.

Al Bano i Romina Power w Polsce

Al Bano i Romina Power zyskali wielu oddanych fanów w Polsce. Koncerty 2021 z ich udziałem to między innymi występ w marcu Katowicach i Łodzi. Specjalnie dla zgromadzonej publiczności Al Bano i Romina Power zaprezentują swoje największe przeboje w towarzystwie wyjątkowej orkiestry. Będzi można usłyszeć takie jak: „Felicita", „Sempre sempre", „Liberta, „Ci Sara”, „Tu soltanto tu”, „Sharzan", „Nostalgia Canaglia" oraz wiele innych.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 3.0

Al Bano & Romina Power - Frequently Asked Question

show more... hide

Fan Alert

expand hide

Al Bano & Romina Power
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Al Bano & Romina Power TICKETS

Show events list Show in calendar form
Katowice
25.11
Friday, 19:00
Hala Spodek
checking availability
from 159 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Łódź
27.11
Sunday, 19:00
Atlas Arena
checking availability
from 159 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/