emptygif
Newsletter

Trendy

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

YES

Organizer: Live Nation

YESAbout the eventArtists

About the event

YES Relayer

Wydany pod koniec 1974 roku w Atlantic RecordsRelayer kontynuował sukces YES, osiągając #4 top albumów w Wielkiej Brytanii i #5 na US Billboard.

Relayer wyznaczył również lekką zmianę kierunku, ponieważ Patrick Moraz zastępując Ricka Wakeman’a na klawiszach, wprowadził do albumu ostrzejszy, bardziej awangardowy klimat. Idealnie pokazuje to otwierający album singiel Gates Of Delirium - prawie 22 minutowy utwór, który jest instrumentalną sekwencją bitwy klawiszy Moraza oraz gitary Steve'a Howe'a. Bitwa ustępuje miejsca pięknej balladzie Soon, która niesie cudowną pieśń pokoju i nadziei.

Kolejne utwory na płycie: Sound Chaser to prog-rockowo-jazzowy eksperyment fuzji pod silnym wpływem stylu Moraz'a oraz To Be Over - spokojne i delikatne zakończenie albumu, oparte na melodii Steve'a Howe'a.

Alan White: "Relayer, jak sądzę, jest jedną z najbardziej kreatywnych i interesujących kompilacji muzycznych w repertuarze zespołów. To wyzwanie i niezwykła przyjemność. Cieszę się, że mogę przywrócić tę muzykę na scenę koncertową w całej Europie. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy pojawią się na naszych koncertach, będą zadowoleni z tych występów tak samo, jak my lubimy je wykonywać dla naszej publiczności".

Show more

Artists

Similar events

Organizer's other events

Show all

See also