Trendy

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Chris Botti

Organizer: GOOD TASTE PRODUCTION SP. z o.o.

Chris BottiAbout the eventArtists

About the event

Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko nabycia biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.

Światowej sławy trębacz na 5 koncertach w Polsce

Chris Botti jest jednym z najpopularniejszych instrumentalistów na świecie. Zdobywca Grammy, szczytów jazzowych list przebojów oraz licznych złotych, platynowych i diamentowych płyt występował u boku muzycznych legend i z orkiestrami symfonicznymi na wielu prestiżowych scenach. W maju 2024 r. artysta zagra w najpiękniejszych salach koncertowych Wrocławia, Katowic, Warszawy, Krakowa i Poznania. Podczas  5 koncertów w Polsce fani usłyszą m.in. utwory z nowego i jednocześnie pierwszego od ponad dekady albumu "Vol. 1".

Przez blisko trzy dekady kariery amerykański trębacz współpracował z największymi gwiazdami: Frankiem Sinatrą, Arethą Franklin, Stingiem, Barbrą Streisand, Lady Gagą, Tonym Bennettem, Stevenem Tylerem, Andreą Bocellim czy Herbie Hancockiem. Botti wielokrotnie występował w Polsce, również podczas ważnych dla historii naszego kraju wydarzeń – np. w specjalnym widowisku inaugurującym polską prezydencję w Unii Europejskiej, muzyk wykonał też hejnał z wieży kościoła Mariackiego w Krakowie.

Ponadto artysta nieraz podkreślał, że oprócz Milesa Davisa ogromną inspiracją jest dla niego Tomasz Stańko. Chris Botti ma na koncie 8 solowych płyt. Album „Vol. 1” (Blue Note Records), którego premiera zaplanowana została na 20 października tego roku, to pod wieloma względami nowy początek dla trębacza. „Skończyłem 60 lat w 2022 roku, w czasie, który wydawał się restartem dla tak wielu rzeczy na świecie” – mówi Botti. "Chciałem pozbyć się wszystkich orkiestrowych aranżacji i gości specjalnych, by skupić się bardziej na mojej grze, grze mojego zespołu i tych jazzowych klasykach, które zawsze uwielbiamy grać na scenie” – dodaje artysta.

Album został wyprodukowany przez legendarnego Davida Fostera, zdobywcę 16 statuetek Grammy, którego oszałamiająca lista osiągnięć obejmuje współpracę m.in. z muzykami kultowej grupy The Beatles, Michaela Jacksona, Dianę Krall, Madonnę, Herbiego Hancocka, Arethę Franklin i Dolly Parton.

Harmonogram koncertów:

4.05.2024 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

5.05.2024 – Katowice, NOSPR

6.05.2024 – Warszawa, Teatr Wielki – Opera Narodowa

7.05.2024 – Kraków, ICE Kraków Congress Centre

10.05.2024 – Poznań, Sala Ziemi Poznań Congress Center

Organizatorem koncertów Chrisa Bottiego jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production.

Regulamin wydarzenia znajduje się TUTAJ

Artists

Similar events

Organizer's other events

See all

See also