Bicep

Bicep

Bicep to duet muzyczny z Belfastu, który skupia się na muzyce elektronicznej. Tworzą go producenci i Dj-e, Matthew McBriar oraz Andrew Ferguson. Zespół początkowo prowadził działalność blogerską, z czasem jednak stał się odnoszącym sukcesy duetem muzycznym.

Historia Bicep

Andrew Ferguson i Matthew McBriar znają się już od najmłodszych lat. Obaj urodzili się i wychowali w Belfaście. Jako nastolatkowie pasjonowali się kolekcjonowaniem winyli oraz muzyką klubową. Zaowocowało to próbowaniem swoich sił w didżejce. Muzyka zainspirowała ich do założenia bloga Feel My Bicep, który skupiał się na tematyce muzycznej. Duet zaczął tworzyć własne miksy i reedycje, których można było posłuchać na blogu. Z czasem Andrew i Matthew przeprowadzili się do Londynu i zaczęli pojawiać się w tamtejszych klubach oraz doskonalić swoje umiejętności. 

 

W tym czasie ich blog zyskiwał coraz większą popularność, między innymi dzięki występom z innymi artystami. To wszystko zaoowocowało wydaniem w 2009 r. Strawberry. Prawdziwe uznanie zdobyli rok później, dzięki Darwinowi, wydanemu pod skrzydłami wytwórni Throne of Blood. Darwin szybko podbił listy przebojów i stał się najczęściej pobieranym utworem w 2010 r. Z pewnością przyczyniło się do tego wsparcie m.in. Beats in Space oraz Tima Sweeneya. Kolejnym wielkim przebojem okazał się 313. Sukcesy doprowadziły do występów na znacznie szerszą skalę. Koncerty obywały się również w innych krajach.

 

W 2011 roku zespół, współpracując z wytwórnią Throne of Blood wydał EP-kę zatytułowaną Silk. W tym czasie duet miał okazję współpracować z wieloma uznanymi artystami, np. Cosmic Kids, Blood Orange, Medlar. Wkrótce Matthew i Andrew spędzili miesiąc w Plastic People we wschodnim Londynie. W pierwszej połowie 2012 roku postanowili nawiązać do muzyki house w klimacie New Jersey z lat 90-tych, co doprowadziło do wydania remiksów m.in. dla Chamboche i Blondes. Później, przy współpracy z Omarem Odyssey i Ejecą powstała EP-ka You/Don't, wydana przez wytwórnię Aus Music.

 

Druga połowa 2012 roku była sporym przełomem dla duetu. Matthew i Andrew postanowili założyć własną wytwórnię, nazwaną na cześć ich bloga Feel my Bicep. Pierwsza EP-ka pod szyldem nowej wytwórni to Vision of Love, która okazała się wielkim hitem, po którą chętnie sięgali również inni twórcy. Duet pracował gościnnie również przy albumach innych artystów, a do pracy nad swoimi także zapraszał innych producentów i wytwórnie. Popularny singiel Sacrifice powstał przy współpracy z Simian Mobile Disco.

 

Bicep nie zwalniał tempa i każdego roku wydawał kolejne klubowe hity, np. Satisfy, D-Mil (z Midlandem), a także słynne Just, uznane za najlepszy utwór 2015 r. Duet zaczął również intensywnie koncertować, występował zarówno w klubach, jak i na różnych festiwalach na całym świecie. Każdy koncert przyciągał ogromną publiczność, a bilety rozchodziły się w mgnieniu oka. Z kolei w 2017 r. Bicep podpisał kontrakt z Ninja Tune i we wrześniu tego samego roku ukazał się album Bicep, którego poprzedzały single Glue i Aura. Album znalazł się na 20. miejscu wśród brytyjskich płyt, odniósł ogromny sukces. Jednocześnie wydawane były kolejne EP-ki zespołu, m.in. Rain.

 

Z biegiem czasu, duet zdecydował się na modyfikację brzmienia. Ich utwory nie są już tylko klubowe, ale świetnie sprawdzają się również na koncertach, czy podczas słuchania ich w domu. W 2021 r. ukazał się drugi album Bicep, zatytułowany Isles. Znalazł się on na drugim miejscu w rankingach Wielkiej Brytanii oraz na dwunastym miejscu na liście Billboard Electronic Albums. Płyta okazała się jeszcze większym sukcesem niż poprzednia, a duet nie składa broni i z pewnością będzie tworzył dalej. Już w lipcu Bicep pojawi się na festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku.

Dyskografia

Albumy studyjne

 • Bicep - wrzesień 2017
 • Isles - styczeń 2021

EP-ki

 • EP 1
 • EP 2
 • Silk
 • Vision of Love
 • You/Don't
 • Stash
 • Circles
 • Lyk Lyk
 • Just
 • Dahlia
 • Aura
 • Glue
 • Vale
 • Rain

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Bicep: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Bicep - Frequently Asked Question

 • In the near future the Płocku will appear in: Płocku
 • W 2021 r. duet otrzymał dwie nominacje do BRIT Awards, w kategorii Najlepszy zespół brytyjski oraz Najlepsi nowi artyści. Album "Bicep" został albumem roku w rankingu magazynu Mixmag. Z kolei singiel "Atlas" został najlepszym utworem w 2020 r. na DJ Mag Best of British Awards.
 • Tak, duet Bicep ambasadoruje charytatywnej organizacji Youth Music, której celem jest zmienianie życia młodzieży za pomocą muzyki i produkcji muzycznej.
 • Najnowsza płyta zespołu jest promowana przez cztery single. W 2020 r. ukazały się: "Atlas", "Apricots" oraz "Saku" (z Clarą La San), natomiast w 2021 r. wydano "Sundial".
 • Bicep grało koncerty między innymi w Stanach Zjednoczonych, Japonii, a także wielu krajach europejskich.
 • W trakcie pandemii koronawirusa Bicep koncertował online. Transmisje ich występów oglądane były w ponad 70 krajach na całym świecie.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Bicep
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Bicep TICKETS

Show events list Show in calendar form
Płock
29.07
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 470 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
30.07
Saturday, 18:00
Płock, plaża nad Wisłą
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 189 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/