Stargardzkie Centrum Kultury

Stargardzkie Centrum Kultury

Stargardzkie Centrum Kultury powstało w 1983 roku i jest samorządową instytucją kultury
w Stargardzie. Pierwotnie nazywany Miejskim Domem Kultury, znajdował się w piwnicach Książnicy Stargardzkiej. W rok po uruchomieniu zmienił lokalizację i odtąd nową siedzibą był dawny budynek aresztu śledczego ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105.

 

Stargardzkie Centrum Kultury – o obiekcie

Do 1999 roku Stargardzkie Centrum Kultury nie posiadało własnej sceny widowiskowej, a spektakle wystawiano w gościnnych salach. Jakiś czas później do użytku została oddana Sala Baletowa i Mała Scena. W 2005 roku rozpoczęto prace modernizacyjne i budowę sali widowiskowej. Pięć lat później Centrum Kultury uzyskało możliwość prowadzenia pokazów kinowych w 3D. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w 2013 roku w obiekcie otwarto nową salę. Pozwoliło to na rozszerzenie repertuaru Stargardzkiego Centrum Kultury i oferty rozrywkowej. Centrum jest organizatorem wielu imprez cyklicznych takich jak Stargardzki Dzień Dziecka, Ogólnopolskie Warsztaty Piosenki Artystycznej, Stargardzka Noc Kabaretowa, Dni Stargardu.

 

Stargardzkie Centrum Kultury - wydarzenia

Centrum Kultury w Stargardzie organizuje i koordynuje wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, odbywających się na terenie miasta. W przestronnych pomieszczeniach odbywają się koncerty muzyczne, spotkania z gwiazdami sceny kabaretowej, spektakle w najlepszej obsadzie aktorskiej.

 

Kto pojawił się do tej pory na scenie Stargardzkiego Centrum Kultury? Koncerty Edyty Geppert, zespołu Muchy, Raz Dwa Trzy, Koncert Wiedeński, Zbigniewa Wodeckiego, Włodzimierza Korcza, Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Macieja Maleńczuka i wielu innych przyciągnęły publiczność przed scenę. Bilety na te wydarzenia sprzedały się błyskawicznie!

 

W obiekcie organizowane są również niezapomniane spektakle teatralne. Stargardzkie Centrum Kultury ugościło widzów na przedstawieniach Chcesz się bawić? Zadzwoń!, Pomoc domowa, Szalone nożyczki, Mayday 2, Skok w bok, Miłość z dostawą do domu, Lunch o północy i wiele innych. Wśród nich był także spektakl selfie.com.pl, o nawiązywaniu relacji przez Internet i wielkiej miłości, która rozpoczęła się na mediach społecznościowych. Na scenie w głównych rolach wystąpili Małgorzata Zajączkowska, Julia Kamińska, Kamil Kula i Piotr Zelt.

 

Stargardzkie Centrum Kultury – koncerty 2022

A już niebawem – kolejne wielkie wydarzenia! Stargardzie Centrum Kultury – koncerty 2022 z pewnością zapadną publiczności w pamięć. Na scenie pojawi się m.in. Andrzej Piaseczny w trasie The best. Publiczność będzie miała okazję posłuchać największych przebojów artysty, które zna chyba cała Polska – również utworów z repertuaru Mafia, nagranych we współpracy z Sewerynem Krajewskim i Robertem Chojnackim.

 

Wśród najbliższych spektakli w Stargardzkim Centrum Kultury wyróżnić należy przedstawienie Serca na odwyku – hit komediowy prosto z Broadwayu. To historia dwóch małżeństw, które wpadły w rutynę i nie mają nadziei na poprawę swojego życia. Bohaterowie odkryją jednak, że na zmiany nigdy nie jest za późno! Serca na odwyku to niebanalna komedia o relacjach damsko-męskich, pełna przezabawnych sytuacji i dialogów. Na scenie w głównych rolach pojawią się znani i lubiani Cezary Żak, Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska, Michał Piela. Aby móc uczestniczyć w wydarzeniu należy mieć przy sobie bilet. Stargardzkie Centrum Kultury czeka na Ciebie!

 

FAQ:

Gdzie znajduje się Stargardzkie Centrum Kultury?

Stargardzkie Centrum Kultury znajduje się w Stargardzie, przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Stargardzkim Centrum Kultury?

W Stargardzkim Centrum Kultury odbyły się koncerty zespołu Muchy, Raz Dwa Trzy, Edyty Geppert, Włodzimierza Korcza, Zbigniewa Wodeckiego Alicji Majewskiej, Macieja Maleńczuka, spektakle teatralne Szalone nożyczki, Mayday 2, Zadzwoń!, Pomoc domowa, Skok w bok, Miłość z dostawą do domu i wiele innych.

 

Kiedy utworzone zostało Stargardzkie Centrum Kultury?

Stargardzkie Centrum Kultury utworzone zostało w 1983 roku.

show more... hide

Fan Alert

expand hide

Stargardzkie Centrum Kultury
Inform me as soon as new events are on sale in this location
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Address

Piłsudskiego 105
73-110 Stargard

Events in this location

Past events in this location

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/