emptygif
Newsletter

Trendy

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

Guzior

GuziorDescriptionEventsGuzior - Często zadawane pytaniaFans also like

Description

Guzior to polski artysta wykonujący muzykę z gatunku rap. Swoją solową karierę rozpoczął w 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy opublikował swój utwór na portalu YouTube. Mimo stosunkowo niedużego doświadczenia, bardzo szybko stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego hip-hopu. Zdobywca dwóch diamentowych płyt za single Fala oraz Blueberry

Guzior: początki kariery, albumy i styl muzyczny

Guzior, właściwie Mateusz Bluza, to urodzony we Wrocławiu przedstawiciel nowego pokolenia raperów, którzy ze swoimi utworami niejako wyszli z bloków. Znany przede wszystkim ze względu na swój charakterystyczny ton głosu i wykonywanie muzyki z pogranicza cloud rap i trap. Guzior zajmuje się także tworzeniem tekstów do utworów muzycznych. Pierwszym albumem Guziora był nielegal ylloM ,wydany w 2015. Dwa lata później raper powrócił z oficjalnym krążkiem Evil Twin na oficjalnej scenie i od razu osiągnął pierwszą pozycję na liście OLiS.

Guzior jest jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce. Jego single cieszą się dużą popularnością na YouTube. Utwór Fala posiada ponad 75 milionów wyświetleń, z kolei Blueberry – ponad 70 milionów. Mateusz Bluza jest uważany za jeden z największych talentów na rapowej scenie muzycznej. Łączy znakomitą technikę raperską z charakterystycznym, leniwym i nieco spowolnionym flow. Jego kawałki obejrzało na YouTube łącznie kilkaset milionów widzów.

Koncerty, bilety, współpraca i wyróżnienia przyznane raperowi

Guzior w znakomity sposób potrafi zjednoczyć publiczność przychodzącą na jego koncerty. Charakterystyczne przeciąganie sylab w utworach pozwala zgromadzonym intonować śpiewane piosenki razem z raperem. Bilety na wydarzenia, w których uczestniczy, rozchodzą się niezwykle szybko.  

Guzior gra nie tylko koncerty solowe, ale także występuje z innymi artystami. Wśród najbardziej znanych kooperacji można wymienić współpracę z Quebonafide, Deysem, Szpakiem, Kubanem czy Słoniem. W jego singlach występowali gościnnie tacy artyści jak ReTo, Kukon czy Oskar83. Guzior został dwukrotnie nagradzany w kategorii Singiel Roku za utwór Fala. Pierwszą nagrodę uzyskał w ramach Popkillerów 2021, drugą zaś otrzymał w wydarzeniu Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Fala został także doceniony jako Kooperacja Roku i Featuring Roku. 

W 2015 roku wystąpił gościnnie na płycie Quebonafide (Ezoteryka) i Słonia (BDF). Rok później nagrał utwór na album Tour Of The Year 2 wraz z Żabsonem, Deysem, Kartkym, Wac Toja, Igrekzetem, Sherlockiem i Essexem.

Wydane płyty, pełna dyskografia i najpopularniejsze utwory

Dotychczasowa dyskografia Guziora to cztery albumy, w tym jeden minialbum wydany jeszcze jako nielegal. Mateusz Bluza współpracował z wieloma wydawcami, m.in. QueQuality, Step Hurt i EVILTWINcorp. Część płyt pokryła się złotem w preorderze, jeszcze zanim trafiła do ogólnopolskiej sprzedaży. Wraz z kolejnymi płytami Guzior notuje coraz większe wyniki sprzedaży.

  • ylloM  w (2015)
  • Evil Twin w (2017)
  • Evil_Things (2018)
  • Pleśń (2020)

Album Pleśń kilkadziesiąt dni po premierze osiągnął status platynowej płyty. Do najpopularniejszych utworów nagranych przez Guziora można zaliczyć: Blueberry, Fala, Płuca Zlepione Topami, Ninja, WIFI, Wybory, Tatuaże z Henny, MikMik, Kushkoma, Clint Eastwood, Trapstar, Tajfun92 i Ōmori Ōmori

artistPage.categoriespolski hip hop i rap

Events

Guzior - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Guzior?

Miejscowości, w których Guzior wystąpi w najbliższym czasie: Jasionka.

le wzrostu ma Guzior?
Sam raper nie wypowiadał się na ten temat, jednakże w sieci można znaleźć informacje, które wskazują, że Guzior ma ok. 194 centymetry wzrostu.
Ile lat ma Guzior?
Mateusz Bluza urodził się 16 lipca 1992 roku i w tym roku skończy 30 lat.
W jakim wieku Guzior zaczął rapować?
Pierwszy kawałek z jego udziałem pojawił się w serwisie YouTube w 2012 roku, kiedy raper miał 20 lat.
Skąd pochodzi Guzior?
Artysta urodził się we Wrocławiu.
Jakich artystów słucha Guzior?
W utworze Fala pojawia się wers dotyczący sympatii, jaką Guzior darzy jeden z albumów Kanye Westa.
Jak popularny jest Guzior w mediach społecznościowych?
Jego profil na Instagramie obserwuje niemalże 200 tysięcy osób, zaś fanpage na Facebooku – ponad 260 tysięcy fanów.

Fans also like

See also