Trendy

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artist Efterklang

Efterklang

EfterklangDescriptionEventsFans also like

Description

Efterklang to duński zespół, specjalizujący się w gatunku indie rock. Nazwa Efterklang pochodzi od duńskiego słowa, które oznacza "pamięć" bądź "pogłos". Zespół pochodzi z Kopenhagi i został założony w grudniu 2000 roku.

Efterklang – informacje o zespole

Oprócz indie rock, muzyka Efterklang „zahacza” o takie gatunki jak: dark wave, glitch, dream pop, indie folk czy post-rock. Obecny skład zespołu składa się z takich członków jak: Casper Clausen, Mads Christian Brauer oraz Rasmus Stolberg. Dawniej członkami zespołu byli również: Rune Molgaard, Thomas Kirirath Husmer. Ich debiutancki album „Tripper” miał bardziej elektroniczne brzmienia, natomiast z czasem zespół nastawił się na większe eksperymentowanie z dźwiękami, co można usłyszeć w albumie „Piramida”, który pojawił się na rynku 22 sierpnia 2012 roku i został bardzo ciepło przyjęty przez ludzi.

 

Efterklang wypuścił w sumie 6 albumów studyjnych. Oprócz "Tripper" oraz "Piramida" zespół wydał również takie albumy jak" "Parades", "Magic Chairs", "Leaves" The Colour of Falling" oraz "Altid Sammen". Praktycznie każdy album wypuszczany przez zespół Efterklang zdobywał uznanie i zbierał dobre recenzje. W ich twórczości często poruszane są głębokie emocje, uwidaczniania jest idea wspólnoty, a także związki człowieka z naturą.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 3.0

Events

Current
Recommended for you
Completed

No current events

Click 'Subscribe' and we will send you a message about the artist's events.

Fans also like

See also