Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Rock Martin Barre (Jethro Tull)

Martin Barre (Jethro Tull)

Organizator: Kubica Production

Martin Barre (Jethro Tull) O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Martin Barre w Polsce! Gitarzysta Jethro Tull zaprezentuje się polskiej publiczności, by wykonać w całości kultowy album „Jethro Tull – Aqualung”. Martin Barre bilety już w sprzedaży.

Martin Barre koncerty 

  • Bielsko-Biała - 23.11.2022, BCK I przenieisony z 24.11.2021
  • Warszawa - 24.11.2022, Progresja | przeniesiony z 25.11.2021

Jubileuszowa trasa koncertowa będzie jedyną w życiu okazją, by ponownie przeżyć ten legendarny album, po raz pierwszy zagrany w całości od a do z. Podczas koncertu oprócz albumu „Aqualung” usłyszymy największe klasyki Jethro Tull oraz kilka muzycznych niespodzianek

Martin Barre informacje

Martin Barre był gitarzystą Jethro Tull od 1968 do 2012 roku. Brzmienie i gra Barre'a były niezaprzeczalnie głównym czynnikiem sukcesu grupy. Natomiast mistrzowski popis Martina w tytułowym utworze z albumu „Aqualung” sprawił, że jego solówka gitarowa została okrzykniętą jedną z najlepszych w historii muzyki rockowej, a sam Martin Barre otrzymał przepustkę to panteonu słów. Warto dodać, że w 1988 roku jego gra na albumie „Crest of a Knave” przyniosła mu nagrodę Grammy.

 

Oprócz Jethro Tull, Martin współpracował z wieloma innymi artystami m.in.: Paulem McCartneyem, Philem Collinsem, Garym Moore'em i dzielił sceny z legendami, takimi jak Jimi Hendrix, Led Zeppelin i Pink Floyd.

 

W 2021 roku Jethro Tull obchodzi 50. rocznicę wydania swojego przełomowego albumu „Aqualung”. Wydawnictwo to wyprowadził Jethro Tull do czołówki mainstreamowej sceny rockowej. Martin Barre będzie świętować wydania kultowego i legendarnego albumu grupy podczas światowej trasy koncertowej w 2021 roku. Trasa koncertowa obejmie Amerykę Północną i Południową oraz Europę, gdzie zagra dwukrotnie w Polsce!

 

„Aqualung był albumem, który zdefiniował Jethro Tull. Wspaniałe melodie, duża dynamika i mnóstwo mocy riffów. Akustyka spotkała się z elektrycznym brzmieniem... i wszystko zadziałało.” – komentuje Martin Barre

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też