Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Koncerty Muzyka etniczna DOROŚLI w Teatrze WARSawy

DOROŚLI w Teatrze WARSawy

Organizator: Teatr WARSawy

DOROŚLI w Teatrze WARSawyO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert zespołu Dorośli, który prezentowany będzie na deskach Teatru WARSawy. Dorośli spektakl bilety już dostępne. 

 

W niezwykłej scenerii Teatru WARSawy wystąpi zespół DOROŚLI. Grupa powstała z inicjatywy Igora Spolskiego (Płyny), Karola Strzemiecznego (Paula i Karol) i Izy Lamik (Baasch, Leonoff). W skład zespołu wchodzi także perkusista Krzysztof Mika (Dollars Brothers, Serencza, Blues Junkers).

 

Dorośli to akustyczny, piosenkowy projekt wpisujący się nurt alt-country i urban-folk. Band inspirujący się amerykańskim folkiem z lat siedemdziesiątych, z istotnymi elementami kompozycji, którymi są storytelling i warstwa liryczna. Autorem słów do piosenek i kompozycji jest Igor Spolski. DOROŚLI to intymna, kameralna atmosfera na koncertach. Muzyka, która daje wytchnienie, poczucie bliskości i bezpieczeństwa.

 

W roku 2020 zespół nagrał swój debiutancki album “Dorośli, który ukazał się nakładem wydawnictwa Luna Music. Płytę promowały single: “Zamachowiec”, “Droga” i “Samolot”.

 

W nagraniach albumu wzięło udział wielu gości Justyna Jary, Baasch, Sebastian Wielądek, Michał Lamża. Płyta została nagrana w starym, opuszczonym domu w Beskidzie Niskim, zaadoptowanym specjalnie na potrzeby tego wyjątkowego nagrania. Miejsce to, nazwane przez muzyków Śnietniskiem (miejscowość Śnietnica), stało się miejscem spotkań artystów, niezależnym domem kultury, salą prób i studiem nagraniowym.

 

SKŁAD:

Trzon zespołu stanowi trio Iza Lamik (voc, bass, cello), Karol Strzemieczny (voc, gtr) i Igor Spolski (voc, gtr, harmonica). Grupa jednakowoż realizuje pomysł otwartej społeczności muzyków, którą między innymi współtworzy perkusista Krzysztof Mika oraz goście, a w tym gitarzyści Paweł Bek i Janek Winiarski oraz kontrabasista Maciej Adamczyk.

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też