Trendy

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Pop Jack Savoretti EUROPIANA TOUR

Jack Savoretti EUROPIANA TOUR

Organizer: Good Taste Production

Jack Savoretti EUROPIANA TOURAbout the event

About the event

Promując najnowszy studyjny album „Europiana” i nadchodzące wydawnictwo „Europiana Encore”, Jack Savoretti powraca do Polski na dwa koncerty! Brytyjczyk wystąpi 11 października w warszawskim klubie Palladium i 12 października we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki!

Jack Savoretti w Polsce

Jack Savoretti zagra jesienią w Polsce dwa koncerty. Trasa koncertowa„Europiana” promuje najnowszy album studyjny i wydawnictwo „EuropianaEncore”. Brytyjczyk o włoskich korzeniach wystąpi 11 października w warszawskim klubie Palladium oraz 12 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Jack Savoretti od lat konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku muzycznym. Gdy w 2015 roku promował album „Written In Scars”, jego muzyka szturmem wdarła się na listy przebojów, a on sam zyskał międzynarodową popularność, za którą poszło uznanie krytyków. Wydanym w 2019 roku albumem „Singing to Strangers” jedynie przypieczętował swoją pozycje pokazując, że można łączyć zamiłowanie do muzyki z lat 60. i 70. z współczesną elektroniką, akustyczne dźwięki gitar i fortepian z tanecznymi melodiami, tworząc popowe kompozycje niepozbawione rockowego czy popowego charakteru. W ubiegłym roku wydał album „Europiana”, a 20 maja ukaże się „EuropianaEncore”, uzupełniona o 6 kompozycji. Płytę zwiastuje kultowy już przebój „You Don't Have To Say You Love Me / Io Che Non Vivo Senza Te (Medley)" w wykonaniu Jacka Savorettiego, który w latach 60. został rozsławiony przez Dusty Springfield, a później był wykonywany m.in. przez Elvisa Presleya. Piosenka jest dostępna w serwisach streamingowych.

„Europiana to nie tylko dźwięk. To nawiązania, inspiracje i przywoływane emocje. To wakacyjna muzyka z mojego dzieciństwa osadzona w teraźniejszości,” mówi Jack Savoretti. Nad płytą artysta pracował z Cam Blackwoodem (George Ezra, London Grammar, Florence & The Machine), ale zapowiadająca wydawnictwo, singlowa propozycja „Who's Hurting Who” to efekt spotkania z legendarnym Nilem Rodgersem i Markiem Ralphem. Tak powstał przebojowy, energiczny, optymistyczny i niepozbawiony groove utwór. Album zadebiutował na pierwszym miejscu brytyjskiej listy sprzedaży, stając się drugim albumem Savorettiego, po „Singing to Strangers”, z tym tytułem. 

Na koncertach w Warszawie i we Wrocławiu będzie można posłuchać artysty wykonującego najnowsze utwory, nie zabraknie też przebojów z wcześniejszych albumów.

Ceny biletów:
Jack Savoretti EUROPIANA TOUR
11 października 2022, wtorek, godz. 20:00
Palladium, Warszawa, ul. Złota 9
Bilety w cenach: miejsca stojące: Pula I: 119; Pula II: 149 zł
12 października 2022, środa, godz. 20:30
NFM, Wrocław, plac Wolności 1
Bilety w cenach: miejsca siedzące: 129 zł (strefa C); 159 zł (strefa B); 189 zł (strefa A).

 

Similar events

See also