Kariera Young Leosi rozwinęła się błyskawicznie i jak często bywa w takich przypadkach, pojawiły się obawy o to, że równie szybko się zakończy. Nic takiego jednak nie ma miejsca.

Tangerine Dream na pięciu koncertach w Polsce!
Tangerine Dream wraca do Polski! Po udanej serii koncertów, przyszedł czas na nową pulę występów. Niemiecka legenda elektroniki szykuje "Continuum Tour", a wśród ich lokalizacji wymieniono Gdańsk, Wrocław, Katowice, Lublin i Białystok.
20.02.2025
Martyna Kościelnik
Artykuł może zawierać autopromocję eBilet.pl
Tangerine Dream – ikona elektroniki wystąpi pięciokrotnie w Polsce!
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów elektroniki! Legendarny Tangerine Dream rusza w trasę koncertową, podczas której zaprezentuje swoisty balans między ich korzeniami a współczesnymi brzmieniami. Szykujcie się na muzyczną ucztę, która odbędzie się w pięciu miastach w Polsce. Ich rozkład jazdy prezentuje się następująco:
- 27.08.2025 Gdańsk, Stary Maneż
- 28.08.2025 Wrocław, Hala Orion
- 29.08.2025 Katowice, Miasto Ogrodów
- 30.08.2025 Lublin, Centrum Spotkania Kultur
- 31.08.2025 Białystok, Filharmonia Podlaska
Tangerine Dream – światowi pionierzy elektroniki
Tangerine Dream od 1967 roku wyznacza ścieżkę elektroniki! Niemiecka legenda przez lata budowała swoje muzyczne imperium, czego dowodem jest ponad sto albumów studyjnych! Projekt powstał z inicjatywy Edgara Froese, a w tym roku mija 10 lat od jego śmierci. Założyciel zmarł w wyniku zatoru płucnego. Reszta formacji postanowiła kontynuować jego wizję. Twórca zostawił po sobie mnóstwo szkiców, które stały się kierunkowskazem dla muzyków.
Aktualny skład tworzą: Thorsten Quaeschning, Hoshiko Yamane, Ulrich Schnauss i Paul Frick. Artyści ruszają w świat, by oddać należyty hołd Edgarowi i zarażać świat pasją do elektroniki. Do tej roli przyda się odpowiednio wyselekcjonowany set, co jest nie lada wyzwaniem, patrząc na ich pokaźną dyskografię. Tangerine Dream wskazali, że koncert przeniesie nas zarówno do ich muzycznych korzeni (“Virgin Years”), jak i sięgną po nowsze brzmienia pod znakiem “The Quantum Years”.
Twórczość Tangerine Dream w innych dziedzinach popkultury
Formacja przez ponad pół wieku twórczości zdefiniowała Berlińską Szkołę muzyki elektronicznej, ukształtowała krautrock oraz miała wpływ na rozwój elektronicznej muzyki tanecznej. Wielu koneserów twórczości niemieckiego projektu ochoczo sięga po liczne soundtracki, które przez lata wzbogaciły takie filmy, jak: “Sorcerer”, “Thief”, “Risky Business”, “The Keep”, “Firestarter”, “Legend”, “Near Dark”, “Shy People” i “Miracle Mile”. Spod ich szyldu powstała ikoniczna ścieżka dźwiękowa do gry GTA V.
Polecamy na eBilet.pl
Przepis na długowieczność Tangerine Dream
Ostatnim albumem studyjnym Tangerine Dream jest “Raum” z 2022 roku. Przy okazji promocji krążka, Thorsten Quaeschning został zaproszony na rozmowę z 15Questions. Jedno z pytań odnosiło się do utrzymania równowagi między planowaniem a przypadkiem. Muzyk określił, że gdy pracują nad nowym brzmieniem, to odrzucają od siebie jakiekolwiek klisze oraz panujące trendy, by samodzielnie przeprowadzić dźwięki między współczesnością a ponadczasowym podejściem. Steve Jolliffe dorzucił, że nie narzuca sobie odgórnie pomysłów – jedynie bierze pod uwagę pewne kwestie techniczne, które chciałby zbadać. Ważnym jest dla niego utrzymanie myśli w sposób otwarty i niezakłócony.
Ponadto, każdy członek ma inne upodobania, co również wpływa na różnorodność materiału. Kierują się różnymi punktami wyjścia, a rezultat pracy jest satysfakcjonujący dla każdej ze stron. Thorsten opowiedział, że “Najlepszym sposobem na współpracę jest niezrównana sytuacja przebywania w tym samym pomieszczeniu z instrumentami i oprogramowaniem, które znasz. Albo, właściwie, jeszcze lepszym scenariuszem byłoby mieszkanie w tym samym domu przez kilka miesięcy. Masz wszystkie te małe magiczne rzeczy i rozmowy odbywające się w nieoczekiwanych momentach, które mogą wywołać coś przydatnego dla muzyki”.
Edgar Froese w 2014 roku rozmawiał z DMME na temat dziedzictwa Tangerine Dream. Twórca podsumował, że najważniejszym elementem pisania i wykonywania muzyki jest autentyczność. Bez względu na to, co powiedzą inni ludzie czy krytycy, istotne jest, by podążać własną ścieżką. Zaznaczył, że obrany kierunek nie zawsze jest prostą drogą do sukcesu, ale krzywe i kręte ścieżki są dowodem “odważnego szacunku dla innych i dla wymiarów własnych możliwości”.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł