Adaptacje Bergmana, Orwella i Russella. W obsadach m.in. Wieniawa, Olbrychski, Schejbal, Woronowicz, Dębska i Baka. Od romansu, przez małżeński dramat, po dystopijną wizję przyszłości. Od nowych sztuk po klasyczne wznowienia, od adaptacji literackich po nowatorskie dzieła – tej jesieni w teatrze każdy znajdzie coś dla siebie.
Jak przygotować się do udziału w kilkudniowym festiwalu muzycznym? Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć!
Kupiłeś bilety na kilkudniowy festiwal muzyczny. Cieszysz się jak dziecko, bo dorwałeś je w pierwszym terminie. Ale zanim pojedziesz na imprezę, zejdź na ziemię. To spore przedsięwzięcie, które wymaga nie lada organizacji. Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć, gdy przygotowujesz się do udziału w kilkudniowym festiwalu muzycznym!
24.01.2024
Klaudia Jaroszewska-Kotradii
Artykuł może zawierać autopromocję eBilet.pl
Bilety kupione… i co dalej?
Na początek polecamy odwiedzić stronę organizatora wydarzenia. Znajdziesz na niej wiele odpowiedzi na pytania, które spędzają Ci sen z powiek. Dowiesz się m.in.:
- czy (a jeśli tak to w jakich cenach i na jakich warunkach) możesz skorzystać z biwakowania w miasteczku namiotowym,
- czy możesz zaparkować auto w specjalnie wyznaczonym miejscu (a jeśli tak, jaki jest koszt).
Dojazd na festiwal i nocleg
Warto sprawdzić także, jaki będzie najlepszy środek transportu (np. czy da się dojechać bezpośrednio pociągiem). Jeśli do przejścia będziesz mieć większy kawałek, koniecznie zainwestuj w duży plecak, albo nawet wózek na kółkach (wcale nie jest “babciowy”!). Dzięki temu łatwiej dotrzesz na pole namiotowe (albo do hotelu, jeśli z niego będziesz korzystać).
Wybrałeś opcję biwakowania? W takim razie kup namiot co najmniej kilka dni wcześniej. Zdecyduj, czy będziecie spać wszyscy razem w jednym 4-6 osobowym namiocie, czy lepiej, gdy każdy będzie miał swój 1-2 osobowy. Pamiętaj, że zabierasz ze sobą bagaże! W domu sprawdź, czy zestaw namiotowy jest kompletny. Naucz się go rozstawiać.
Lista rzeczy do spakowania
Nie będziemy wspominać już o takich podstawach, jak ubrania na zmianę czy podstawowe kosmetyki. Są jednak takie rzeczy, o których mógłbyś zapomnieć.
Jeśli chodzi o ubrania, to dobrze zabrać na nie dodatkowy worek. Dzięki niemu będziesz mógł oddzielić brudną odzież od tej, której jeszcze nie zdążyłeś użyć. A uwierz nam, że skarpetki czy koszulki potrafią być bardzo przepocone!
Apteczka
Zabierz ze sobą podręczną apteczkę, do której spakujesz:
- leki przyjmowane na stałe,
- suplementy, które bierzesz na co dzień,
- leki na gorączkę,
- leki na biegunkę,
- leki przeciwbólowe,
- plastry opatrunkowe,
- bandaż,
- żel na stłuczenia i obrzęki,
- środek odkażający (np. Octenisept),
- elektrolity (szczególnie, gdy festiwal odbywa się latem),
- spray na komary, kleszcze i inne robaki.
Polecamy na eBilet.pl
A dodatkowo:
- nerkę lub saszetkę do zawieszenia na szyi (na pieniądze, dokumenty i telefon, by mieć je blisko siebie),
- bidon na wodę (chyba, że wolisz ją za każdym razem kupować) – dobrym pomysłem będzie butelka filtrująca, dzięki której nawet jak nie będzie specjalnego źródełka z wodą pitną, będziesz mógł pobrać ją z łazienki na polu namiotowym lub w hotelu,
- latarkę (najlepiej czołówkę, która nie będzie ograniczać Ci ruchów, a może przydać się np. w namiocie lub podczas nocnych wypraw do toalety),
- krem z filtrem (najlepiej SPF 50+), który uchroni Cię przed poparzeniami,
- nakrycie głowy (na koncertach nie będzie cienia, a nie chcesz dostać udaru, prawda?),
- środek do dezynfekcji rąk i mokre chusteczki (takie, jak dla niemowląt) do wycierania dłoni np. po skorzystaniu z publicznej toalety oraz ciała, gdy spocisz się podczas koncertu, a przed Tobą będą kolejne,
- ręcznik szybkoschnący – zajmuje mniej miejsca, niż zwykły ręcznik, a dodatkowo wysycha w mgnieniu oka.
Pamiętaj także o rzeczach do spania. Niekoniecznie musisz brać ze sobą typową piżamę, ale wygodna poduszka, koc lub kołdra to podstawa. Zdecyduj, jaki materac weźmiesz. Jeśli dmuchany, spakuj pompkę i łatki, które przydadzą się w razie przebicia materaca (nie będziesz musiał spać na gołej ziemi).
Mogą Ci się przydać także zatyczki do uszu. Sąsiedzi mogą być bardzo hałaśliwi (a niektórych dźwięków wcale nie chcesz słyszeć). Zatyczki sprawią, że prześpisz spokojnie całą noc.
Gdy dotrzesz na miejsce…
Zależy Ci na jak najlepszym, zacienionym miejscu na polu namiotowym? W takim razie przyjedź odpowiednio wcześniej. Pamiętaj także, by zdecydować, jaka lokalizacja namiotu będzie dla Ciebie najlepsza, np.:
- niedaleko budek z jedzeniem,
- koło łazienek,
- blisko wyjścia z pola namiotowego,
- w najbardziej odległym miejscu.
Rozstaw namiot i zadbaj o to, by go nie zgubić. Im większe pole namiotowe, tym łatwiej o problemy z odnalezieniem swojego lokum. Na jednym polu może być kilka identycznych namiotów! Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy, że dodasz sobie w mapach Google pinezkę lokalizacyjną, która zawsze poprowadzi Cię do celu.
Jeśli wybrałeś inne miejsce noclegowe, koniecznie się zamelduj i rozpakuj bagaż, byś nie tracił na to czasu, gdy będziesz zmęczony po koncertach. Dodaj sobie pinezkę lokalizacyjną w Google, by łatwiej się odnaleźć w nocy w obcym mieście.
Jedzenie na festiwalu
Zdecydowałeś, że będziesz jadł na polu namiotowym? W takim razie zabierz ze sobą komplet sztućców, kubek, miskę i talerzyk. Jeśli chcesz samodzielnie gotować, zaopatrz się w palnik z butlą turystyczną oraz łopatkę do gotowania i garnek. Do przechowywania jedzenia warto zabrać lodówkę turystyczną. Możesz zabrać ze sobą prowiant na pierwszy dzień oraz kawę, herbatę czy cukier.
By bawić się świetnie na festiwalu, nie potrzebujesz wiele. To jednak totalne podstawy, które pomogą Ci zachować spokój.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł