emptygif
Newsletter

Trendy

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Festiwale Plan B – lato w Aleksandrowie Łódzkim

Plan B – lato w Aleksandrowie Łódzkim

Organizer: Tymczasowy organizator

Plan B – lato w Aleksandrowie ŁódzkimAbout the eventArtists

About the event

Plan B to cykl letnich imprez w Aleksandrowie Łódzkim, dzięki któremu będziemy mogli realizować ciekawe wydarzenia w bezpieczny sposób, dostosowując się do aktualnie panujących zasad reżimu sanitarnego. Na scenie MOSiRu im. Włodzimierza Smolarka zobaczymy największe nazwiska polskiej sceny muzycznej. Plan B bilety na letnie koncerty już w sprzedaży. 

Plan B koncerty

Więcej ogłoszeń wkrótce!

Sokół

Wojtek Sokół to jeden z najprężniej działających artystów na polskiej scenie rapowej, na której jest aktywny już od 20 lat. Pierwsze formacje, które współtworzył już pod koniec lat dziewięćdziesiątych – TPWC, ZIP Skład i WWO – oraz ich ówczesne produkcje, raz na zawsze określiły kanon polskiego hip-hopu. Dla Sokoła nie istnieją zamknięte ramy gatunkowe. Jest eksperymentatorem, który wiersze Różewicza czy Wyspiańskiego interpretuje z taką samą wrażliwością i celnością co uliczne historie z mrocznych obszarów wielkiego miasta. Raz refleksja i introspekcja, raz wciągająca fabularna narracja – niezależnie od przyjętej formuły Sokół artystycznie wymyka się jakiejkolwiek oczywistości. Mocny język jego tekstów zawsze miesza się z rozległymi inspiracjami i bogactwem anegdot. :

Dwa Sławy

Dwa Sławy czyli Radosław „Rado Radosny” Średziński oraz Jarosław „Astek” Steciuk. Związani na co dzień z macierzystymi formacjami - Uśpione Miasto i Ustinstrumentalix - postanowili w 2006 roku oficjalnie połączyć siły dzięki czemu powstał jeden z najbardziej charakterystycznych duetów w polskim rapie. Pięć albumów studyjnych na koncie, niezliczona ilość bardzo dobrze odbieranych koncertów i solidne kolaboracje. Aktualnie artyści promują swój nowy album Pokolenie X2. 

Luxtorpeda

Luxtorpeda wraca do Aleksandrowa Łódzkiego po niemal 10 latach! Tak, gościliśmy ich na jednej z pierwszych edycji Summer Dying Loud. Po dekadzie funkcjonowania na scenie i setkach zagranych koncertów Luxtorpeda pojawi się z nowym wydawnictwem „Elektroluxtorpeda”. Nie zabraknie więc muzycznych premier!

Illusion

Illusion przedstawiać nikomu nie trzeba. Zespół jest obecny na polskiej scenie od niemal 30 lat. Swoją muzyczna drogę udokumentowali sześcioma albumami studyjnymi, z których ostatni - „Anhedonia” – ukazał się w 2018 roku. Illusion poczęstuje nas na pewno przekrojowym materiałem z nich wszystkich, ale fani i tak będą oczekiwać nieśmiertelnych „Nóż”, „Wojtek” czy „Vendetta” .

Sorry Boys 

"Absolutnie, absolutnie" pokochacie ten zespół, jeśli jeszcze go nie znacie. Sorry Boys to warszawska grupa powstała w 2006 roku z pomysłu Tomasza Dąbrowskiego (gitara) i Piotra Blaka (gitara/instrumenty klawiszowe). Wkrótce po rozpoczęciu działalności do duetu dołączyła fenomenalna Bela Komoszyńska, która swoim emocjonującym wokalem sprawia, że na ciele pojawia się gęsia skórka. W 2008 roku wykonany przez nich utwór "Winter" znalazł się na składance "Minimax" wydanej w serii firmowanej przez prezentera radiowego Piotra Kaczkowskiego. Jesienią 2010 roku ukazała się debiutancka płyta "Hard Working Classes", trzy lata później zespół nagrał album "Vulcano", którego piosenki doprowadziły go na 26. miejsce zestawienia OLiS. Była to również płyta, na której znalazła się pierwsza piosenka śpiewana w języku polskim. Kolejny krążek pojawił się w 2016 roku. Płyta zatytułowana "Roma" zawierająca hitowy singiel "Wracam", przyniosła zespołowi nominację do Fryderyka oraz wielu nowych fanów, którzy tłumnie przybywali na wszystkie występy. Rok 2019 zaowocował czwartym studyjnym albumem "Miłość", na którym znajdują się przeboje, takie jak "Absolutnie, absolutnie" oraz "Jesteś pragnieniem".

Paweł Domagała

Paweł Domagała to jeden z najbardziej rozpoznawanych aktorów młodego pokolenia. W jego dorobku znajduje się wiele ról teatralnych, serialowych, a także filmowych. 

Drugą największą pasją Pawła oprócz aktorstwa jest muzyka. Pisze i wykonuje swoje piosenki od wielu lat, spełniając się w artystycznie również na tym polu.

Paweł Domagała przebojem „Jestem tego wart” wdarł się na polską scenę muzyczną. Po sukcesie płyt „Opowiem Ci o mnie” i „1984” oraz wielu wyprzedanych koncertach po raz kolejny przychodzi do nas z dużą porcją wzruszeń i dobrej energii. 

„Wracaj” to już trzeci album stworzony wspólnie z Łukaszem Borowieckim. Muzycy zgodnie określają go jako „powrót/przełom”. „To walka o to, co w nas najpiękniejsze. Między innymi powrót do młodzieńczej bezczelnej odwagi, która domaga się, by iść po swoje bez niepotrzebnych kompromisów ze światem” – opowiada Domagała. 

Na płycie usłyszeć możemy m.in. wpływy takich gatunków jak folk czy country, co gwarantuje nam niepowtarzalną atmosferę na koncertach. A jeśli chodzi o występy na żywo – Paweł Domagała i jego zespół są od tego specjalistami, co udowodnili już nieraz!

Igor Kwiatkowski | Marcin Daniec - Plan B / Aleksandrów Łódzki

Na zakończenie wakacyjnych koncertów na scenie głównej mam dla Was nie lada gratkę! Rety, rety będą to kabarety! A uściślając, mamy dla Was dwóch najśmieszniejszych panów w Polsce. 

Po raz kolejny, tym razem z pełnym programem odwiedzi nas Marcin Daniec. Niektórzy mieli już okazję zobaczyć go w Aleksandrowie Łódzkim na jednym z kameralnych spotkań, które przerodziło się w pełnoprawny skecz. Już wtedy Pan Marcin odgrażał się, że jeszcze tu wróci! No i wraca! 

A jako danie główne zaserwujemy Wam samego Igora Kwiatkowskiego! 

Niezrównany w swej wyobraźni i umiejętnościach parodystycznych, od lat zaskakuje coraz to nowymi kreacjami scenicznymi. Najpierw w kabarecie Paranienormalni, od kilku lat jako solista, nieprzerwanie bawi i zjednuje sobie sympatię tysięcy widzów. W najnowszym programie Igor dzięki wyjątkowemu temperamentowi oraz umiejętności wnikliwej obserwacji otaczającego świata opowie o codziennych sytuacjach dotyczących każdego z nas w sposób, którego jeszcze nie było. Sprawy obyczajowe, potyczki damsko-męskie, życiowe tarapaty męża i ojca, najświeższe trendy popkultury okiem Igora Kwiatkowskiego to pewność dobrej i inteligentnej zabawy, bez sztuczności i naciągania. Bo Igor z rozbrajającą szczerością mówi, o tym jak jest  w życiu każdego faceta, który raz wznosi się na wyżyny geniuszu, aby zaraz potknąć się i zrobić z siebie totalnego kretyna.

 

Artists

Similar events

See also