Fandomy pojawiły się wraz z pierwszymi gwiazdami - dziś jednak są dużo bardziej widoczne, dużo bardziej popularne i mają dużo większe możliwości. Zaangażowana fanowska społeczność to tak naprawdę być albo nie być dla artystów tworzących w zdigitalizowanej rzeczywistości, zmuszonych walczyć o każdy stream. Jak daleko słuchacze są w stanie posunąć się dla swojego ulubionego zespołu? Czy Clikkies - fani Twenty One Pilots - to zwykli fani czy już sekta?

Future headlinerem Open’er Festival 2025!
Długo czekaliśmy na ogłoszenie rapowego headlinera tegorocznego Open'er Festival, ale wreszcie jest. W tym roku w Gdyni zagra Future.
09.05.2025
Redakcja
Artykuł może zawierać autopromocję eBilet.pl
Trapowe uderzenie
Open’er Festival 2025 odsłania ostatnią headlinerską sylwetkę! Fani festiwalu długo czekali na ogłoszenie, kto będzie rapową twarzą tegorocznej edycji i raczej nie powinni być zawiedzeni. Future to postać wręcz kultowa, która zmieniła oblicze trapu na całym świecie. Echa jego albumów takich jak “Monster” czy “DS2” wydanych ponad dekadę temu do dziś słychać we współczesnym, mainstreamowym trapie. Nie oznacza to jednak, że Future, to jedynie przeszłe zasługi. Jego albumy wydane w zeszłym roku wspólnie z Metro Boominem “We Don’t Trust You” i “We Still Don’t Trust You” zrobiły prawdziwą furorę na świecie. Pierwszy z nich w pierwszym tygodniu od premiery sprzedał się w liczbie 251 tysięcy egzemplarzy (sprzedaż fizyczna + streaming), co stanowiło najlepsze otwarcie w 2024 roku. Warto również zaznaczyć, że to od zwrotki Kendricka Lamara na utworze z “We Don’t Trust You” zatytułowanym “Like That” rozpoczął się beef pomiędzy Kendrickiem, a Drake’iem. Jeśli ktoś więc wątpił w to, czy Open’er dowiezie w tym roku temat rapu, teraz powinien spać spokojnie. Future zagra na głównej scenie 3 lipca, drugiego dnia festiwalu.
Coś dla każdego
Oprócz dzisiejszego dużego ogłoszenia, w tym roku w kwestii rapu Open’er dostarczy nam wyjątkowe emocje w postaci koncertów Doechii czy ScHoolboya Q. Znajdziemy dużo dobrego dla fanów rocka. Zobaczymy Nine Inch Nails, St. Vincent, Linkin Park, Muse a także Molchat Doma. Fanów wszelkiej muzyki eksperymentalnej z pewnością ucieszą występy FKA Twigs, JPEGMafia czy Arca. Dla popowych entuzjastów dużym wydarzeniem będą występy Camili Cabello, Tyli, Jorjy Smith, Loli Young i Gracie Abrams. Czymś naprawdę ważnym na skalę kraju będzie koncert. J Balvina, absolutnej legendy reggeatonu. Open’er, jak zawsze zadbał także o miłośników muzyki elektronicznej. Brutalismus 3000, Fcukers, Caraibou czy Justice, to tylko wierzchołek góry. Nie da się nie wspomnieć także o Massive Attack, co-headlinerach pierwszego dnia festiwalu.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł