Amfiteatr w Koszalinie

Amfiteatr w Koszalinie

Amfiteatr w Koszalinie to imponujący obiekt widowiskowy, który w latach swojej świetności był największym obiektem tego typu w Polsce. Powstał w 1973 roku na podstawie projektu architektów Mariana Czernera oraz Andrzeja Katzera. Celem na początku była organizacja Festiwalu Chórów Polonijnych, jednak z czasem zaczęto organizować tutaj również inne wydarzenia. Amfiteatr w Koszalinie jest do tego świetnie przygotowany – dysponuje 4206 miejscami siedzącymi oraz sceną, którą dobrze widać z każdego rzędu. Inwestycję wykonało Koszalińskie Przedsiębiorstwo Budowlane pod kierownictwem inżyniera Andrzeja Bońka. Z czasem obiekt został zadaszony, a w krajobrazie miasta wyróżnia go łagodnie łukowane sklepienie.

Amfiteatr w Koszalinie – wydarzenia

W nowoczesnym Amfiteatrze w Koszalinie wydarzenia odbywają się regularnie. Wśród ciekawych wydarzeń są m.in. Hanza Jazz Festiwal, warsztaty filmowe czy Festiwal Akordeonowy. Do tego konferencje, plenery, a nawet konkursy, czyli nie tylko widowiska, ale też liczne działania, które angażują lokalną społeczność oraz turystów.

Zawsze też warto sprawdzać kalendarz sezonowy oraz imprezy okolicznościowe. Zazwyczaj na terenie Amfiteatru odbywają się eventy z okazji Dnia Dziecka, rozpoczęcia i zakończenia lata oraz wiele innych. Jeżeli Ty też uważasz, że każda okazja do świętowania jest dobra, to już teraz sprawdź harmonogram wydarzeń 2022.

Amfiteatr w Koszalinie – wydarzenia 2022

A jakie będą wydarzenia 2022? Amfiteatr w Koszalinie zaprasza na koncerty znanych i lubianych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, ale nie tylko. Jeżeli chodzi o planowanie eventy, na które już można kupować bilety to są to:

 • kabarety,
 • stand-up’y,
 • zawody strongman,
 • Dni Koszalina,
 • widowiska,
 • gale,
 • festiwal foodtrucków,
 • występ iluzjonisty,
 • występy komediowe,
 • kino na leżakach

I wiele innych. Ale uwaga! Większość wydarzeń jest dostępna tylko dla osób, które mają bilety. Nie zwlekaj z rezerwacją miejsc na www.eBilet.pl.

Amfiteatr w Koszalinie – koncerty

Z uwagi na swój charakter, Amfiteatr w Koszalinie w dużej mierze koncentruje się na działalności muzycznej. Dlatego, wśród licznych wydarzeń przewidzianych na ten rok, są także wspaniałe koncerty. W Amfiteatrze w Koszalinie wystąpią:

 • Cleo,
 • Zenek Martyniuk,
 • Zalewski Unplugged,
 • Lady Pank,
 • Smolasty,

Już teraz sprawdź ceny biletów i zarezerwuj miejsca na wybrane wydarzenia dla siebie i swoich bliskich!

Amfiteatr w Koszalinie – bilety

Chcesz kupić bilety do Amfiteatru w Koszalinie? Nie zwlekaj, bo na wiele wydarzeń trzeba decydować się ze sporym wyprzedzeniem. Wejściówki są dostępne w kasach lub online na stronie www.eBilet.pl.

 

FAQ:

 • Gdzie znajduje się Amfiteatr w Koszalinie?
  Amfiteatr w Koszalinie mieści się przy ulicy Piastowskiej 7, 75-001 Koszalin.

 • Jakie wydarzenia odbyły się w Amfiteatrze w Koszalinie?
  Amfiteatr w Koszalinie przez lata zorganizował wiele fascynujących eventów o charakterze muzycznym i rozrywkowym. Znane są organizowane tutaj cyklicznie Festiwale Chórów Polonijnych, Festiwale Kabaretów, Festiwal Rockowy Generacja oraz Festiwal Muzyki Disco.

 • Kiedy został utworzony Amfiteatr w Koszalinie?
  Amfiteatr w Koszalinie powstał w 1973 roku, a w latach 2019-2021 został gruntownie odnowiony.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Amfiteatr w Koszalinie
Inform me as soon as new events are on sale in this location
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Address

Piastowska 7
75-001 Koszalin

Events in this location

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/