Muzyka rap nigdy nie była gatunkiem jednolitym. Inspiracje zbierane z różnych zakątków kultury i sztuki wpłynęły na powstanie i rozwój licznych odnóg, które dziś funkcjonują jako osobne twory. Wielu raperów, wciąż eksperymentując z brzmieniem, wychodzi przed szereg, stając w opozycji do licznych, podobnych sobie, twórców. Wśród nich jest chociażby Sobel, którego muzyka wyróżnia się na tle polskiej sceny muzycznej.

Lady Gaga nieoczekiwanie wypuści nowy album. I to już 27 września
Lady Gaga zapowiedziała niespodziewanie pierwszy solowy album od czterech lat, korespondujący z filmem "Joker: Folie à Deux". Premiera w najbliższy piątek.
25.09.2024
Jakub Wojakowicz
Artykuł może zawierać autopromocję eBilet.pl
Płyta do filmu
4 października w polskich kinach premierę będzie miał film “Joker: Folie à Deux” będący kontynuacją wielkiego hitu w reżyserii Todda Phillipsa. Od pierwszych doniesień medialnych produkcja ta budziła duże zamieszanie. Nie tylko przez fakt Lady Gagi w obsadzie, ale także dlatego, że zapowiedziana została jako… musical. Tak też faktycznie się stało. Film póki co zbiera mieszane opinie krytyków, od bardzo entuzjastycznych po negatywne, ale wszyscy są zgodni. Gaga wypadła świetnie.
Teraz okazuje się, że przygotowała niespodziankę dla swoich fanów. Już w najbliższy piątek ukaże się jej siódmy solowy album zatytułowany “Harlequin”. Jak twierdzi artystka, jest to projekt towarzyszący filmowi. Można było się tego zresztą domyślić widząc tytuły na trackliście. Oprócz tego nie wiemy jednak za dużo na temat filmu. Czy któryś z tych utworów pojawił się w “Joker: Folie à Deux”, czy jest to całkiem odrębny projekt? O tym przekonamy się, gdy ukaże się oficjalny soundtrack do filmu. Lub wybierając się do kina.
Wielki-niewielki powrót
W ostatnich latach fani Lady Gagi w wydaniu popowej, kontrowersyjnej ikony mogli się czuć nieco zawiedzeni. Artystka rozwijała się na innych polach, wydając płytę z jazzową legendą Tonym Bennettem i poświęcając się aktorstwu. “Harlequin” będzie pierwszą solową płytą artystki od czterech lat. Prawdopodobnie jednak nie taką, na jaką część fanów liczy. Sama artystka mówi zresztą, że to nie tyle siódmy projekt, co bardziej sześć i pół. Nowy, dopieszczony projekt od Gagi, roboczo nazwany “LG7”, wedle pierwszych doniesień ma się ukazać w lutym przyszłego roku. Patrząc na to jak zmieniła się jej pozycja w światowej kulturze na przestrzeni ostatnich lat, jesteśmy niezwykle ciekawi tego albumu.
Poprzedni artykuł