Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliapiotr-rubik-trasa

Śląsk-Złote Przeboje

01-08.03.2024 Pruszków, Rzeszów, Bielsko-Biała i inne

Organizator: Filip Premium

Śląsk-Złote PrzebojeBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Pruszków

Śląsk-Złote Przeboje
piątek
01.03.2024
19:00

Śląsk-Złote Przeboje

Pruszków, Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie

Rzeszów

Śląsk-Złote Przeboje
niedziela
03.03.2024
16:00

Śląsk-Złote Przeboje

Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

Bielsko-Biała

Śląsk-Złote Przeboje
środa
06.03.2024
19:00

Śląsk-Złote Przeboje

Bielsko-Biała, Bielskie Centrum Kultury

Kraków

Śląsk-Złote Przeboje
piątek
08.03.2024
19:00

Śląsk-Złote Przeboje

Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie

O wydarzeniu

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na niepowtarzalny koncert Chóru, Solistów i Orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK. Zarówno dorobku, jak i znaczenia Zespołu Śląsk nie trzeba podkreślać, ich twórczość i popularność w Polsce i na świecie jest powszechnie znana i doceniana. Zespół przedstawi nam najpiękniejszy zbiór niezapomnianych szlagierów, które stanowią kwintesencję ich bogatej twórczości zapoczątkowanej ponad 70 lat temu. Utwory te były prezentowane z wielkim sukcesem na scenach niemalże całego świata. Oprócz utworów polskich, usłyszą Państwo również utwory zagraniczne, które zostały specjalnie zaaranżowane na potrzeby tego koncertu. Usłyszą Państwo nie tylko pieśni i piosenki, ale również wspaniale brzmiące, majestatyczne opracowania muzyki do tańców Zespołu Śląsk. Najlepsi soliści zachwycą Państwa swoimi głosami, a perfekcyjna orkiestra zauroczy magią brzmienia.

Śląsk-Złote Przeboje repertuar

Repertuar tego koncertu to poniekąd jego wizytówka, rozśpiewane zwierciadło śląskiej duszy, to historia i przebogata kultura regionu śląskiego. Nie może tu zabraknąć takich piosenek jak: „ Karolinka”, ‘ Karlik”, „Szła Dzieweczka”, „Głęboka Studzienka”, „Od Siewierza” czy „:Gąska”. Dopełnieniem będą niezapomniane, licznie nagradzane opracowania muzyczne polskich tańców ludowych jak: „Trojak” czy  „Lender”. Usłyszą Państwo również utwór „ Starzyk”, który jest w repertuarze Zespołu od chwili jego powstania a także utwory poświęcone bohaterskim Powstańcom Śląskim.

 

Podsumowując: Zespół Śląsk będzie Państwa bawił piosenkami i muzyką, które towarzyszyły rdzennie polskim Ślązakom na przestrzeni wieków, w chwilach smutku i radości, melodiami rzewnymi jak i skocznymi. Tak, jak zapowiedzieliśmy wcześniej, nie zabraknie niespodzianek - utworów zagranicznych.

 

ZAPRASZAMY!!!

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też