Bilety na sporty walki
Sporty walki

Bilety na sporty walki

Serwis eBilet.pl oferuje bilety sportowe na najważniejsze wydarzenia, między innymi cieszących się ogromnym zainteresowaniem sportów walki! Oferujemy bilety na boks oraz inne sporty walki, niezwykle widowiskowe starcia zawodników podczas  gal KSW. W klatce gwiazdy MMA -  Mamed Khalidov, Tomasz Narkun, Michał Materla, Mateusz Gamrot, Mariusz Pudzianowski, Karol Bedorf i wielu innych. Zakupione w naszym serwisie KSW bilety pozwolą śledzić emocjonujące starcia zawodników. Jeśli pasjonują Cię sporty walki, zachęcamy do zakupu biletu na wydarzenia sportowe takie jak gale bokserskie organizowane m.in. przez MB Promotions, Babilon Promotion, Tymex Boxing Promotions czy KnockOut Promotions. Kup bilet na sporty walki i sprawdź kto jest mistrzem w swojej kategorii!

MMA

MMA czyli Mieszane sztuki walki (z angielskiego Mixed Martial Arts) to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik. Źródłem MMA są brazylijskie vale tudo oraz japońskie zawody kakutougi, odbywające się w latach 70. Termin Mixed Martial Arts został użyty po raz pierwszy w roku 1993. Pojedynek MMA odbywa się w stójce oraz parterze. Zawodnicy posiadają dużą swobodę wykonywanych ciosów – uderzenia pięścią, rzuty o matę, dźwignie, duszenie czy kopnięcia. Jednak nie każda technika jest dozwolona. Surowo wzbronionymi sposobami na pokonanie przeciwnika są wszelkiego rodzaju techniki prowadzące do narażenia zdrowia i życia zawodnika.

MMA w Polsce

MMA w Polsce pojawiło się na początku XXI wieku. Pierwsza walka tego typu odbyła się w 2002 roku. Sport ten, mimo stosunkowo krótkiego „stażu”, zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność i rzesze fanów. Co więcej, Polska znajduje się w światowej czołówce m.in pod względem liczby najlepszych zawodników, zarówno męskich jak i żeńskich. Dzieje się tak w dużej mierze dzięki organizacji promującej rozwój MMA w Polsce – KSW. Pierwsza gala KSW odbyła się w Warszawie w 2004 roku. Obecnie KSW, założona przez Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego, jest jedną z najlepszych organizacji MMA na świecie. Walki KSW odbywają się na ringach o wymiarach 8 na 8 metrów albo w klatce o przekątnej 9 metrów. Składają się z trzech pięciominutowych rund.

MMA zawodnicy

Jednym z najbardziej znanych polskich zawodników jest pochodzący z Czeczenii Mamed Khalidov. Ma on na koncie aż 34 wygrane walki, jest także jedynym zawodnikiem w historii KSW, który zdobył pasy mistrzowskie w dwóch kategoriach wagowych – półciężkiej i średniej. Równie popularnym i utytułowanym zawodnikiem jest Michał Materla. Jego walka z Mamedem Khalidovem z 2015 roku należy do największych starć w historii polskiego MMA. Innym znanym zawodnikiem jest Damian Janikowski. To zapaśnik, wicemistrz świata i Europy, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie. Do KSW należy od 2016 roku. Miłośnikom MMA polecamy wybrać się na galę KSW - bilety kupisz na naszej stronie. Polecamy również takie wydarzenia jak: Fame MMA, Prime MMA czy High League.

 

show more... hide
We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/