Newsletter

Trendy

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting
Home Koncerty Jazz i Blues Kuba Stankiewicz - "Kochanowski- Pieśni"- śpiewa Jacek Kotlarski

Kuba Stankiewicz - "Kochanowski- Pieśni"- śpiewa Jacek Kotlarski

Organizer: Teatr Muzyczny Roma

About the event

About the event

Nowatorski projekt łączący poezję staropolską z jazzowymi kompozycjami Kuby Stankiewicza już 3 listopada w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie! Kuba Stankiewicz - "Kochanowski- Pieśni"- śpiewa Jacek Kotlarski bilety na koncert już dostępne. 

O koncercie

Swoista podróż w czasie niemalże o 500 lat wstecz, gdzie język polski miał zupełnie inne, nieznane już współczesności oblicze. Jan Kochanowski i Kuba Stankiewicz, pomimo dzielących ich stuleci zawiązali tzw. „spółkę autorską”, tworzącą nowe, współczesne i eklektyczne dzieło będące syntezą sztuk.


Pasja, intuicja i talent Kuby Stankiewicza, łączą się z kulturotwórczą misją żywego i współczesnego Spotkania z Poezją Mistrza Jana Kochanowskiego.


Prezentowane utwory unoszą te Pieśni, czyniąc ją bardzo czytelnymi, aktualnymi i eksponując ich, wydałoby się, uśpione i zapoznane walory.


Wydawnictwo zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez polskich krytyków jazzowych, a w legendarnym magazynie „Jazz Forum” zdobyło nadzwyczaj pochlebne recenzje.

Podczas koncertu wystąpią:

Jacek Kotlarski – śpiew
Kuba Stankiewicz – kompozycje, aranżacje, fortepian,
Maciej Sikała – saksofon tenorowy i sopranowy
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja

Similar events

Organizer's other events

Show all

See also

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn