Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Teatr Komedia Kanał Polska. Sezon 2

Kanał Polska. Sezon 2

16.06.2024 Warszawa

Organizator: Teatr Komedia

Kanał Polska. Sezon 2BiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Kanał Polska. Sezon 2
niedziela
16.06.2024
16:00

Kanał Polska. Sezon 2

Warszawa, Teatr Komedia w Warszawie

O wydarzeniu

Rok 2023 nie był szczęśliwy dla Kanału Polska. Utrata życzliwego wsparcia spółek skarbu państwa oraz odebranie koncesji zmusiło stacje do poszukiwania nowych ścieżek rozwoju. Stąd ruch w stronę internetu oraz połączenie sił z dopiero co zamkniętą telewizją parafialną z Dąbrowy Górniczej oraz sporą liczbą dziennikarzy wyklętych z TVP. Czy stacji uda się wyjść obronną ręką z opresji? Czy mariaż tak różnych środowisk stworzy nową jakość w dziennikarstwie? Oceńcie sami. Zapraszamy Was na Kanał Polska. Sezon 2, czyli Kanał Polska GO! Bilety już w sprzedaży

Kanał Polska. Sezon 2

Nowe tematy i nowe formaty w wyjątkowej, nieprawdziwej stacji telewizyjnej na scenie Komedii. Podążając za słupkami i balansując na granicy clickbajtów oraz fake newsów, stworzyliśmy dla Was drugą, jeszcze gorącą, ramówkę. Znajdziecie w niej świeżą porcję ciętych żartów, abstrakcyjnych dyskusji, absurdów wziętych z życia i ze srebrnego ekranu oraz oczywiście tych samych, niezastąpionych prowadzących: Grzegorza Fiedorczuka, Katarzynę Kasię, Michała Kempę i Grzegorza Markowskiego.

Kanał Polska to jedyna taka propozycja na rynku mediów w Polsce. Stacja zasypująca przepaść między telewizją tradycyjną a nietradycyjną. Niesprawdzone newsy, kanapowe rozmowy, rozgrywki talent shows.… Jednym zdaniem: wszystko, za co kochamy telewizję. Niezwykły program komediowy w teatrze tworzą Wojtek Fiedorczuk, Katarzyna Kasia, Michał Kempa i Grzegorz Markowski.Co ich łączy? Sporo, ale chyba najważniejsze są doświadczenia telewizyjne i poczucie humoru.

Artyści proponują satyrę na konwencje i formaty znane z TV. Biorą udział w bezsensownych teleturniejach, płaczą nad życiem ludzi, którzy ich nie obchodzą, pokazują, co naprawdę mówiliby politycy, gdyby było im wolno, tworzą fake newsy i niesprawdzone prognozy pogody.

A wszystko przy stuprocentowej oglądalności według jedynych właściwych sondaży - tych najtańszych i zakłamujących rzeczywistość. Publiczność będzie miała okazję przyjrzeć się z bliska telewizji pokazywanej na żywo w teatrze oraz zajrzeć za jej kulisy.

Pamiętajcie jednak, że głośny śmiech i absurdy codzienności mogą przynieść rzadką perspektywę podejrzenia czegoś i kogoś - również siebie - z boku, a samym twórcom dać okazję do „wynurzeń z kanałów” i wysłania w kierunku słuchających własnych przesłań.

Twórcy i twórczynie
  • Opieka reżyserska: Aneta Groszyńska, Grzegorz Więckowski
  • Scenografia: Mirek Kaczmarek
  • Kostiumy: Grzegorz Więckowski
  • Dźwięk: Jędrzej Rosa
  • Oprawa graficzna: Justyna Sokołowska
  • Reżyseria video: Emi Buchwald
  • Autor zdjęć artystów: Adam Tuchliński/tuchlinskistudio.com
  • Autorka zdjęć ze spektaklu: Marta Ankiersztejn

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też