The Weeknd potwierdził oficjalnie datę premiery swojego pożegnalnego albumu "Hurry Up Tomorrow".
Unikalne gatunki zwierząt w polskich ogrodach zoologicznych
Polskie ogrody zoologiczne uchodzą za jedne z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych w całej Europie. Zgadzacie się z tym? Nic dziwnego, że każdego roku odwiedza je mnóstwo osób. Jakie obiekty odhaczyliście już na swojej liście? Poza tradycyjnymi zwierzętami, o których dużo słyszeliście chociażby w szkołach lub domach, możecie w nich podziwiać unikalne gatunki zwierząt. Przychodzi Wam jakiś do głowy? Jeśli nie, to właśnie teraz dowiecie się, czego możecie się spodziewać po wizycie w polskim zoo.
13.02.2024
Redakcja
Artykuł może zawierać autopromocję eBilet.pl
Hipopotamy karłowate
Jednym z tych gatunków, które są uwielbiane przez dzieci, młodzież oraz dorosłych jest hipopotam karłowaty. Czym charakteryzuje się taki zwierzak? Otóż wywodzi się z Afryki, a jego naturalnym środowiskiem są lasy deszczowe. To roślinożerny ssak, żywiący się przede wszystkim:
- paprotnikami,
- trawami,
- roślinami dwuliściennymi.
Gdzie możecie go ujrzeć na terenie Polski? Wystarczy, że udacie się do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. W Gdańsku będziecie mogli również obcować z antylopami bongo, dzioborożcami kafryjskimi czy też oryksami szablorogimi (występują też w Łodzi i we Wrocławiu).
Tygrysy amurskie
W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi oraz w gdańskiej placówce znajdują się tygrysy amurskie. Co o nich wiadomo? To podgatunek tygrysa azjatyckiego, który wyróżnia się dużymi rozmiarami, chętnie przebywający w gęstych latach, na terenach górzystych oraz w okolicach rzek. Ciekawe, prawda? Musicie go zobaczyć na własne oczy!
Torbacze kowari
Jadąc do Poznania, nie zapomnijcie odwiedzić tamtejszego Nowego Zoo. Na pewno nie będziecie tego żałować, ponieważ w Poznaniu znajduje się torbacz kowari. Jego typowe miejsce występowania to m.in. Australia. Wiedzieliście o tym? Zwierzę należące do tego gatunku jest aktywnie głównie nocą i świetnie czuje się w większej grupie (rodzinnej). Torbacz lubi też polować na owady. Inne unikalne poznańskie zwierzęta to m.in. jeleń baweański, kazuar hełmiasty i lwiatka złotogłowa.
Polecamy na eBilet
Szpaki balijskie
Jesteście wielkimi miłośnikami ptaków i chętnie zdobywacie na ich temat nowe informacje? Dobrze się składa, ponieważ w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie znajdziecie szpaki balijskie. Słyszeliście kiedyś o tych ptakach? To średniej wielkości gatunek, którego naturalnym środowiskiem jest wyspa Bali. Szpaki unikają zamkniętych leśnych terenów i lubią gwizdać. Chętnie żywią się m.in. owocami figowca, melonowca właściwego i morwy. Czy poza Warszawą jeszcze gdzieś będziecie mogli obcować z tak atrakcyjną odmianą ptaka? Oczywiście! Możecie to uczynić w Gdańsku. Z kolei w Warszawie zainteresuje Was jeszcze gołębiak kasztanowaty.
Nosorożce indyjskie
Wypadałoby jeszcze wspomnieć o Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu. Co Wy na to? To właśnie na terenie tej placówki znajdują się nosorożce indyjskie. Jego ciało może osiągać nawet do 4 metrów długości oraz do 3000 kilogramów wagi! Wywodzi się głównie z Indii oraz Nepalu. Charakterystyczne cechy tego nosorożca? Gruba skóra oraz liczne fałdy, tworzące swego rodzaju pancerz. Jakie jeszcze gatunki ujrzycie we Wrocławiu? Chociażby mundżaki, lemury (np. myszate i alaotrańskie), perlice sępie oraz kanczyle filipińskie. Jedno jest pewne – choć raz musicie się pojawić w każdym z tych obiektów!
Poprzedni artykuł
Następny artykuł