Trendy

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Sean Webster (UK)

Organizer: Blues Club

Sean Webster (UK)About the event

About the event

Zapraszamy na dwa koncerty Seana Webstera! Brytyjski gitarzysta wystąpi 28 i 29 listopada w Blues Club w Gdyni. Sean Webster bilety na koncerty już dostępne (w sprzedaży ulgowe bilety studenckie)!

W 2004 roku, Sean wydał debiutancki album „Long Time Doming” i od razu zachwycił publiczność swoimi możliwościami gitarowymi. Sean, jako gitarzysta, łączy w swojej technice gry wiele różnorodnych inspiracji – od Alberta Collinsa, przez Erica Claptona i Marka Knopflera do Gary’ego Moore’a oraz  SRV. Ponadto wokal Seana brzmi bogato i seksownie, z głębokim pomrukiem przywodząc na myśl Joe Cockera, Bryana Adamsa czy Jonny’ego Langa.

Jeden z czołowych brytyjskich magazynów bluesowych  ”Blues Matters!” – określił debiutancki album Webstera jako “prawdziwy klejnot”, podsumowując go zdaniem: “Sean jest gotowy na to, by grać na wielkich scenach, jest fenomenalnym gitarzystą.” Od 2005 roku koncertuje w całej Wielkiej Brytanii włączając w to występy na żywo na Burnley Festival, Maryport Festival i na prestiżowym Great British R&B Festival w Colne.

Drugi album– „If Only” – przekracza granice bluesa, przyciągając do muzyki Seana szerszą i często młodszą publiczność. „If Only” zwrócił także uwagę Tony’ego Edera, wydawcy „Where’s Eric” – oficjalnego magazynu Erica Claptona. Eder określił bluesmana etykietą „Należy obserwować!”. 

Sean nagrał także sesję na żywo dla programu radiowego Paul'a Jones'a, który wyemitowano we wrześniu 2006 roku co umożliwiło kontakt z muzyką Sean'a ponad pięćsettysięcznej publice. Jego muzyka była regularnie transmitowana na całym świecie, włączając w to Bośnię, Kanadę, Hiszpanię, Francję, Niemcy itp. Poza graniem koncertów w Wielkiej Brytanii odbył z sukcesami 5 tygodniową trasę w USA grając w Chicago, Minnesocie, Houston, Galvaston i Austin w Texasie.  Od kiedy wystąpił na Gdynia Blues Festival na stałe podbił serca gdyńskiej publiki.

Sean Webster koncerty Gdynia, Sean Webster bilety na koncerty Blues Club - 28 i 29.11.2018!

Similar events

See also