Trendy

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung

Moderat

Organizer: Alter Art

Moderat

About the event

Wyczekiwany powrót Moderat! Berlińskie trio powraca z nowym albumem i trasą. Zespół zagra 11 grudnia 2022 w warszawskim COS Torwar!

Timing

  • 18:30 – otwarcie bram
  • 19:30 – start

Moderat bilety

W związku z aktualnym stanem prawnym, dotyczącym stanu epidemii informujemy, że w sprzedaży dostępne są wyłącznie bilety Standard. Zakupione dotychczas bilety Health Pass zachowują swoją ważność bez konieczności wymiany na bilety Standard, a ich posiadacze nie muszą okazywać w dniu Wydarzenia ważnego Certyfikatu szczepienia, ani dokumentu potwierdzającego tożsamość.

 

Sprzedaż wyłącznie online.

Moderat informacje

W przypadku wielu zespołów „przerwa” jest tylko uprzejmym sposobem na ogłoszenie zerwania współpracy, ale nie w tym przypadku. Kiedy w 2017 roku Moderat ogłosił dłuższą pauzę po finałowym koncercie w rodzinnym Berlinie, wielu zakładało, że grupa właśnie się rozpadła. W końcu ukończyli już słynną trylogię albumów, wielokrotnie bywali na listach przebojów i grali na całym świecie - co jeszcze pozostało niemieckiemu trio? Moderat jednak zawsze wiedział, że odnajdą do siebie drogę…

 

Kiedy Modeselektor [Gernot Bronsert + Sebastian Szary] i Apparat [Sascha Ring] postanawiają zostać jednym, tworzy się trio Moderat. W 2002 roku Sascha, Gernot i Sebastian spotkali się po raz pierwszy. W tym czasie Apparat i Modeselektor mieli już ugruntowaną pozycję na berlińskiej scenie muzycznej. Wspólny projekt powstał w 2003 r., a następnie potrzebował sześciu lat na stworzenie albumu „Moderat”. Być może sekret ich sukcesu tkwi w fakcie, że nigdy nawet nie próbowali się do siebie zbliżyć muzycznie. Dudniący bas Modeselektora i subtelne melodie Apparat stworzyły jednak unikalne brzmienie. W 2013 roku ukazuje się album „II”, a w 2016 powstaje „III”. Rok później Moderat gra ostatni koncert dla kilkunastu tysięcy fanów w Berlinie.

 

Jest rok 2022, Moderat wraca z nowym albumem i trasą. „MORE D4TA”, pojawia się ponad sześć lat po poprzedniku, ale jego zawartość jest kwintesencją lat współpracy grupy. Chociaż tytuł jest anagramem „Moderat 4”, jest w tym coś więcej niż zwykła gra słów. Stworzona w dużej mierze w czasach, gdy trasy koncertowe były poza zasięgiem, to płyta, która zmaga się z poczuciem izolacji i przeładowania informacjami. Po ponad dwóch dekadach wspólnego muzykowania, kiedy wypracowali własne brzmienie i estetykę, Moderat przedstawia album, który jest naładowany kreatywnością i w pełni oddany dźwiękom. 10 utworów, 46 minut i 33 sekundy, 494 słowa. Czekamy!

 

Regulamin wydarzenia

Organizator: Alter Art