Charlyn Marie Marshall czyli Cat Power to jeden z najważniejszych głosów eksperymentalnego rocka swojej generacji i prawdziwa ikona alternatywnego etosu – bezkompromisowej wizji i braku ustępstw na rzecz komercji. Artystka, której albumy stały się kamieniami milowymi kobiecej muzyki niezależnej końca lat 90. i początku XXI wieku odwiedzi nasz kraj w przyszłym roku w ramach wyjątkowej, jubileuszowej trasy koncertowej celebrującej 20. rocznicę wydania płyty “The Greatest” !
Oto najważniejsze momenty na Rock and Roll Hall of Fame 2025!
To już oficjalne! Kolejni artyści zostali wprowadzeni do prestiżowej Galerii Sław. Co działo się na Rock and Roll Hall of Fame 2025?
10.11.2025
Martyna Kościelnik
Artykuł może zawierać autopromocję eBilet.pl
Soundgarden ponownie razem na scenie!
To było wyjątkowe, muzyczne święto dla fanów Soundgarden. Legendarny zespół został oficjalnie wprowadzony w Rock and Roll Hall of Fame, co oznacza, że ich dziedzictwo doczekało się prestiżowego wyróżnienia. Od śmierci Chrisa Cornella minęło osiem lat, ale pamięć o nim jest wiecznie żywa. Gala, która odbyła się 8 listopada, stała się swoistym hołdem dla cenionego wokalisty. Zespół ponownie zjednoczył się na scenie i dołączyli do nich Brandi Carlile, Mike McCready, Jerry Cantrell oraz Taylor Momsen. Kto obserwuje liderkę The Pretty Reckless na mediach społecznościowych, ten doskonale wie, jak ogromne znaczenie ma dla niej twórczość Cornella. Muzycy wspólnie zaprezentowali “Rusty Cage” oraz “Black Hole Sun”, a całość występu została przypieczętowana występem Toni Cornell z akompaniamentem Nancy Wilson. Córka zmarłego muzyka wykonała “Fell on Black Days”.
Polecamy na eBilet.pl
Wielkie hity The White Stripes w wykonaniu Twenty One Pilots i Olivii Rodrigo!
“Seven Nation Army” to melodia, którą znają niemal wszyscy entuzjaści muzyki. Najsłynniejszy utwór The White Stripes doczekał się wielu interpretacji, coverów i aranżacji, a ostatnio swoją cegiełkę dołożył Twenty One Pilots. Josh i Tyler zaprezentowali się na gali, prezentując nieco enigmatyczną wersję wielkiego przeboju. Kamera uchwyciła nawet reakcję Jacka White’a, który zaintrygowany podziwiał kolegów. Fani domagają się, by ta wersja utworu oficjalnie zagościła na platformach streamingowych.
Na scenie pojawiła się również Olivia Rodrigo, która wraz z Feist zabrała na warsztat poruszający singiel “We’re Going To Be Friends”, który zasila skład krążka “White Blood Cells”, będącego trzecim studyjnym dokonaniem w katalogu The White Stripes. Występ młodej wokalistki również spotkał się z falą uznania.
Polecamy na eBilet.pl
Łącząc pokolenia
Do Galerii Sław została również wprowadzona Cyndi Lauper, której twórczość wpłynęła na pokolenia artystów z całego świata. Artystka postanowiła zaprezentować na scenie swój wielki przebój – “Girls Just Want To Have Fun” wraz z Avril Lavigne. Ceniona wokalistka również sięgnęła po “With a Litle Help from My Friends” i na scenie dołączyli do niej Teddy Swims, Bryan Adams, Chris Robinson czy Tedeschi Trucks Band. Chociaż piosenka oryginalnie należy do The Beatles, wielu fanów utożsamia ją z repertuarem Joe Cockera. Legendarny wokalista również został w tym roku wprowadzony w Rock and Roll Hall of Fame.
Poruszające przemówienia
Rock and Roll Hall of Fame to nie tylko wyróżnienia i występy, ale i pełne wzruszeń przemówienia! Iggy Pop zajął się zaprezentowaniem twórczości The White Stripes, więc specjalnie na tę okazję przygotował wyjątkową wypowiedź.
“The White Stripes nie byli tacy jak inne zespoły. Pierwszy raz ujrzałem ich na zdjęciu. Byli tylko we dwoje, stali obok siebie, uśmiechając się, jakby mieli jakiś zabawny sekret, jakby urkadli ciasteczka ze słoika. Wyglądali naprawdę młodo. I w zasadzie patrzyłem na Adama i Ewę z XXI wieku, którzy założyli zespół rock’n’rollowy. Pomyślałem ‘słodkie dzieciaki, pewnie gdzieś zajdą’. I tak się stało! Zaszły w różne miejsca” – opowiadał Ojciec Chrzestny Punka. Przytoczył historię powstania zespołu, o ich muzycznych początkach, a także zwrócił się do Meg i Jacka z osobna, by uwypuklić ich wielobarwny talent.
Ogromnego hałasu narobił również Donald Glover, który przejął mikrofon, by wprowadzić Outkast. Twórca powiedział, że “Outkast potrafił ukazać polaryzującą naturę nie tylko bycia z Południa, nie tylko bycia czarnoskórym, ale bycia człowiekiem w bardzo polaryzującym i pełnym sprzeczności świecie. Outkast umożliwił wyobrażanie sobie eksperymentowania na największej scenie i dążenie do niemożliwego”. Całość jest dostępna na YouTube!
Kto został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame 2025?
A na koniec… podsumowanie! Trzeba przyznać, że przez lata Rock and Roll Hall of Fame skumulował wiele cenionych legend, więc czas zrobić tegoroczne podsumowanie. Wykonawcami, którzy w tym roku dostali się do Galerii Sław, są: Soundgarden, The White Stripes, Outkast, Cyndi Lauper, Joe Cocker, Bad Company oraz Chubby Checker.
Poprzedni artykuł







