Kariera Young Leosi rozwinęła się błyskawicznie i jak często bywa w takich przypadkach, pojawiły się obawy o to, że równie szybko się zakończy. Nic takiego jednak nie ma miejsca.

Kasia Nosowska i EMO w singlu “Biegać, skakać”
Wspólny utwór piosenkarki i kolektywu tworzonego przez Dominica Buczkowskiego-Wojtaszka i Patryka Kumóra zapowiada film "Kleks i wynalazek Filipa Golarza".
03.01.2025
Aleksandra Gieczys
Artykuł może zawierać autopromocję eBilet.pl
O filmie “Kleks i wynalazek Filipa Golarza”
Nowy film o przygodach Pana Kleksa, ptaka Mateusza i Ady Niezgódki wejdzie na ekrany kin w całej Polsce już za kilka dni, 10 stycznia.
Fabuła skupi się tym razem na Adzie, która po letniej przerwie wraca do Akademii, żeby rozwikłać tajemnicę pochodzenia swojego przyjaciela – Alberta. Historia ich relacji stawia pytanie: czy miłość Ady do robota Alberta może przywrócić mu ludzkie serce?
Również Profesor Kleks będzie musiał się skonfrontować z technologią stworzoną przez Filipa Golarza, która kwestionuje rolę dziecięcych marzeń i kreatywności oraz zmienia ich sposób myślenia. Czy fantazja ma siłę, by pokonać nowoczesną technologię? O tym opowiada film “Kleks i wynalazek Filipa Golarza”.
W produkcji zobaczymy m.in. Tomasza Kota, Antoninę Litwiniak, Janusza Chabiora, Konrada Repińskiego, Sebastiana Stankiewicza, Katarzynę Nosowską i Monikę Brodkę.
Przeczytaj też:
Katarzyna Nosowska i EMO w singlu zapowiadającym film “Kleks i wynalazek Filipa Golarza”
Muzycy kolektywu EMO i Katarzyna Nosowska w swojej interpretacji piosenki “Biegać, skakać” przedstawili zupełnie nowe, odświeżone i unowocześnione – bardziej mroczne, naszpikowane elektroniką i rockowymi brzmieniami – podejście do tego słynnego utworu znanego jako “Z poradnika młodego zielarza” z wcześniejszej wersji filmu o Kleksie “Podróże Pana Kleksa” Krzysztofa Gradowskiego z 1985 roku.
Za produkcję “Biegać, skakać” odpowiadają muzycy EMO, którzy jako producencki duet Hotel Torino “odświeżyli” rewelacyjnie utwory z pierwszej części “Akademii Pana Kleksa” Macieja Kawulskiego – m.in. “Jestem Twoją Bajką” i “Całkiem Nowa Bajka”.
W ścieżce dźwiękowej do najnowszego filmu z uniwersum Kleksa usłyszymy również m.in. Czesława Mozila w nowej wersji utworu “Leń”, Sobla i Sanah w balladzie “Wynalazek Filipa Golarza” czy WERSOW (utwór “Jeśli tylko mamy czas”).
Poprzedni artykuł
Następny artykuł