emptygif
Newsletter

Trendy

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Metal Sleep + Belzebong, Sunnata

Sleep + Belzebong, Sunnata

Organizer: Metal Mind Productions

Sleep + Belzebong, Sunnata About the event

About the event

Pionierzy stoner doom metalu po raz pierwszy w Polsce! SLEEP, twórcy bardzo dobrze przyjętego albumu „The Sciences” z 2018 roku, odwiedzą warszawską Progresję w ramach swojej europejskiej trasy koncertowej. Koncert odbędzie się już 9 kwietnia 2019 roku, jako supporty wystąpią Belzebong oraz Sunnata. Przygotujcie się na wyjątkowo bezkompromisowe wydarzenie – Sleep nie biorą jeńców! Sleep bilety na koncert w sprzedaży!

 

Sleep to trio muzyków z San Jose w Kalifornii nagrywające pod szyldem doom/stoner metal. Rozpoczynając karierę w 1990 roku inkorporowali do swojego stylu elementy heavy metalu.

 

Debiutując albumem „Volume One”, poprzez EPkę „Volume Two”, drugi studyjny album „Sleep’s Holy Mountain” – będący kamieniem milowym w brzmieniu stoner metalu – i ich ostatni album przed rozpadem „Dopesmoker”, Sleep zagwarantowali sobie miejsce w panteonie muzyki metalowej. Niestety konflikt z wytwórnią spowodował rozpad kapeli. Ich przyszłość stanęła pod znakiem zapytania.

 

Od 2003 roku zespół zagrał kilka koncertów, a do składu dołączył Jason Roeder z Neurosis. Ale na pierwsze informacje ze studia nagraniowego musieliśmy czekać aż do 2017 r.

 

W 2018 roku Sleep powrócili wraz ze swoim czwartym albumem „The Sciences” wydanym przez Third Man Records, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków oraz publikę

 

Obecnie zespół tworzą:

  • Al Cisneros – wokale/ gitara basowa
  • Matt Pike – gitara
  • Jason Roeder – perkusja

Sleep koncert Warszawa, Sleep w Polsce, Sleep 2019! Sleep, Belzebong, Sunnata - 09.04.2019, Progresja, Warszawa - nie przegap!

 

Similar events

Organizer's other events

Show all

See also