Newsletter

Trendy

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingmetal-hammer
Home Koncerty Metal Ministry + The 69 Eyes + Wednesday 13

Ministry + The 69 Eyes + Wednesday 13

Organizer: Knock Out Productions

About the event

About the event

KONCERT ODWOŁANY/SHOW CANCELLED  Jesienny występ Ministry, The 69 Eyes oraz Wednesday 13 w Warszawie nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od organizatora.

 

Ministry + The 69 Eyes + Wednesday 13 - 23 listopada 2022 , Warszawa, Progresja

Ministry (USA) industrial metal

Ministry rozpoczęło swoją działalność na początku lat 80-tych w amerykańskim Chicago. Choć na początku muzyka grupy oscylowała gatunkowo wokół new-wave i synth-popu, niecałą dekadę później jej brzmienie było już diametralnie inne.

 

Wraz z wydaniem albumu „The Land Of Rape And Honey” w 1998 roku, zespół po raz pierwszy rozszerzył swoje brzmienie o gitarowe riffy i sample, a gdy w 1989 roku ukazało się „The Mind Is a Terrible Thing to Taste”, Ministry grał już industrial metal. Zespół uznawany jest za jeden z pionierów gatunku, obok m.in.: Skinny Puppy, Front Line Assembly, Nine Inch Nails, czy Godflesh.

THE 69 EYES (Finlandia) rock gotycki:

Jedna z największych żywych legend rocka gotyckiego. Do tego legenda nieodcinająca kuponów, lecz ciągle tworząca nowe utwory i wydająca płyty.Muzyka kapeli, w której nie brakuje rockandrollowego drive'u i punkowej zadziorności, a której klimat to coś pomiędzy gotyckim horrorem i mrocznym, perwersyjnym filmem, wciąż kipi świeżością oraz czaruje niepodrabialnym wokalem Jyrkiego. Przede wszystkim jednak doskonale sprawdza się na żywo. W 2019 roku The 69 Eyes wydali album "West End" i jest to do dziś najnowsza pozycja w dyskografii Finów. 

WEDNESDAY 13 (USA) horror punk, hard rock: 

Wygląda niczym zaginiony krewny rodziny Adamsów (albo nieco grzeczniejszy brat Marilyn Mansona), ale zamiast przebywać w kryjącej wiele mrocznych tajemnic posiadłości, Joseph Poole, lider zespołu Wednesday 13, od ponad 30 lat zaraża melomanów na całym świecie miłością do horror punka, hard rocka i metalu.

 

Pod szyldem Wednesday 13 działa od 2004 roku. Wcześniej dał się poznać, chociażby w znakomitym Murderdolls, w którym partnerował mu niezapomniany Joey Jordison. Wednesday 13 dość szybko zawojował serca fanów, przede wszystkim tych, którzy kochają Misfits, Samhain, czy Ramones. Kapela znana jest oczywiście estetyki goth/horror i przede wszystkim ze znakomitych, piekielnie energetycznych koncertów. Polscy fani już parokrotnie mieli okazję doświadczyć siły rażenia Wednesday 13. Piosenki są chwytliwe, słucha się ich świetnie. Parafrazując słynny cytat z "Wesela", gdyby żyli Edgar Allan Poe, czy Nathaniel Hawthorne na pewno świetnie bawiliby by się przy muzyce Wednesday 13. Choćby tej z wydanego w 2019 roku albumu "Necrophaze".

Ministry + The 69 Eyes, Wednesday 13

23 XI (śr/wed) 2022

Warszawa, Progresja, ul. Fort Wola 22

189/199 PLN – przedsprzedaż

210 PLN – w dniu koncertu 

Organizator | Host:

Knock Out Productions

 

 

Similar events

Organizer's other events

Show all

See also

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn